Mesarya-Doğan T.B.maçını Ahmet Özsoy yorumladı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Nisan 16, 2024
Spor

Mesarya-Doğan T.B.maçını Ahmet Özsoy yorumladı

 

Mesarya-Doğan T.B.maçını Ahmet Özsoy yorumladı


Ligin en çok gol atan ilk 5 takımı içinde bulunan Mesarya ve Doğan Türk Birliği’nin Paşaköy’deki buluşmasını merak ediyordum.

Geçen hafta MTG’ye ilk mağlubiyetini yaşatan formda bir Doğan ve buna karşılık kendi evinde bu sezon sadece 1 mağlubiyet alan ve Doğan maçı öncesi oynadığı 8 iç saha maçında 4 gol yemiş bir Mesarya.

Açıkçası, Doğan’da beklediğim istek ve baskıyı ilk devrenin ilk 20 dakikası hariç göremedim.
Hele ilk devre sahanın mutlak hakimi Mesarya idi. Doğan ataklar geliştirse de Mesarya’ya üstünlük sağlayamadı.
Mesarya ilk devreyi 2-0 önde kapatırken, devre arasında keyif alamayıp ikinci devreyi beklemeden sahadan ayrılanlar olduğunu gözlemledim.

Doğan’da Turan hoca devre arasında Halil Turan ve Ali müdahalesi yaptı. Soyunma odası konuşması işe yaramış gibi olsa gerek Doğan ikinci devreye çok istekli ve baskılı başladı. 51’de Arda’nın uzaktan şutla attığı müthiş gol maça heyecan getirdi. Doğan atakları izlemeye başladık, Mesarya’nın çıkmakta zorlandığı anlar oldu bu dakikalar. 65’te skora eşitlik gelince “Doğan bu maçı alacak” yorumları yaptık.

Doğan orta sahasında Doğukan’ın pas alış verişini yapacağı oyuncu yoktu. Savunma arkasına veya kanatlara uzun toplarla hücuma çıkmayı denediler. Böyle de olunca savunmada boşluklar verdiler.

Mesarya’da İbo, Nevzat, Sinan, Eray ve Ahmet hücum anlamında çok etkili oldular. Doğan’ın hücuma çıktığı anlarda kapılan toplarla hücum organizesini bu oyuncular yaptı ve çok net gol pozisyonlarına girdiler. Quentin’in Doğan savunmasını yıprattığını ve tüm topları almayı başardığını da eklemek isterim. Ahmet Kara yakaladığı 3 net pozisyonu atsa maç 7-3 bitebilirdi.

Doğan’ın 90da bulduğu golle fark 1’e inince son anlarda beraberlik için 10 kişi ile hücum yaptılar ve bu dakikalar Mesarya adına endişeli ve gergin geçti. Sonuç olarak Mesarya 4-3’lük galibiyetle 3 puanı almayı başardı.

Hakem hakkında çok yazıp konuşan biri değilim ama orta hakem Ali Özer düdüğünü kullanmayı çok tercih etmedi. İkili mücadelelere izin verdi ama her iki taraf için de izin verdi. Zaman zaman saha içi ve tribünlerden eleştirilse de, herşeye faul çalınmamasını savunan biri olarak ben, oyunun temposunu yüksek tuttuğundan ötürü kendisini kutlarım. Skora etki edecek bir hatası da olmadı ayrıca. Oyuncularla diyaloğu daha sessiz şekilde kurabilirse kendisi için daha iyi olacaktır diye eklemek istiyorum.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
1
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar