EğitimYaşam

Mersinli rehber öğretmenlere GAÜ tanıtıldı

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Haydar, Tercih dönemi öncesi, GAÜ Mersin Temsilcisi Hatice Sunay’ın girişimi ile düzenlenen buluşmada, Mersinli Rehber Öğretmenler ile bir araya geldi.

Buluşmada ayrıca, KKTC Mersin Başkonsolosu Ayşe Volkan İnanıroğlu, Eğitim Kültür Ateşesi Yusuf İnanıroğlu ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Demirtaş’da yeralırken, KKTC yükseköğretimi ve Girne Amerikan Üniversitesi hakkında verimli paylaşımlar yapıldı.

GAÜ Rektör Yardımcısı ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Haydar yaptığı açıklamda, GAÜ’nün KKTC’nin ilk üniversitesi olduğunu belirterek, birçok bölümünde uluslararası akreditasyonu bulunduğunu söyledi. Haydar açıklamasının devamında ise;

“Bu sene geçmiş senelerde olduğu gibi 7 yıl kesintisiz burs imkânı var. Farklı ülkelerden tecrübeli akademisyenlerimiz ve birçok ülkeden öğrencilerimiz var. Birçok yurt imkânlarına sahibiz. Üniversitemiz “3 Kıta 7 Ülke” hedefiyle yola çıkmış. Bizim 3 kıtada 7 ülkede kampüslerimiz var ve bunun yanında, 200’ün üzerinde üniversite ile işbirliğimiz çerçevesinde öğrencilerimiz değişim programlarından faydalanabiliyor” dedi.

GAÜ Mersin temsilcisi Hatice Sunay ise yaptığı konuşmada, tercihte bulunacak öğrencilerin neler yapması gerektiğini anlatarak şunları söyledi;

“Öncelikle değerli öğrencilerimizin hepsini ofislerimize bekliyoruz. Öğrencilerimize en iyi şeklide tercih dönemini değerlendirmeleri için yardımcı oluyoruz. Aynı zamanda kazandıkları zaman öğrencilerimizin bütün kayıt işlemlerini, yurt işlemlerini, bütün prosedürler ile ilgili yardımcı oluyoruz. Bunların yanı sıra, gittikten sonra herhangi bir evrak eksikliği söz konusu olduğunda, 5 yıl boyunca bu öğrenciye bizim ücretsiz rehberlik hizmetimiz devam ediyor. Bölgeyi zaten çok iyi tanıyoruz. Eski öğrencilerimiz ile görüştürüyoruz. Mersin geneli tüm kurumlar ile ileri ilişkilerimiz mevcuttur. Öğrencilerimiz istediği takdirde her soruya hemen cevap alabilirler.”

Sunay ayrıca,

“Biz öğrencilerimize, bavuluna koyacağı eşyadan tutunda; adaya indiğinde yapacağı işlemlere kadar her şeyi anlatıyoruz. Çünkü biz 17 yıldır bu işi birebir yapıyoruz. 17 yıldır Girne Amerikan Üniversitesi’nin temsilcisiyiz. Öğrencilerimizin gerçekten gönüllerinden isteği bölümün olmasını diliyorum” dedi.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı