Spor

Masa tenisinde yoğun çalışma


Yeşim TUNCEL KOTAK

FOTOĞRAF: Mustafa Bekiroğulları

Mustafa Bekiroğulları başkanlığındaki Masa Tenisi Federasyonu’nda yönetim yeni program üzerinde çalışıyor. Masa Tenisi Federasyonu’nda yeni yönetim kolları sıvadı. Yönetim, yeni dönem için yapılacaklar listesi üzerindeki toplantılarını sürdürüyor.

Federasyona ait binanın yeniden düzenlenmesi, masa tenisi sporunun ada geneline yayma ve diğer altyapı çalışmalarını öncelikli konular olarak belirleyen yeni kadro, önem verilen bir diğer konu olan kulüplerle kaynaşma toplantısı ile ilk adımını atıyor.
“Kulüplere eşit mesafede olacağız…”
Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Mustafa Bekiroğulları,
“Tüm kulüplere eşit mesafede olacağız. Kulüplerimizden gelecek öneri ve istekler, şartlara göre olumlu şekilde değerlendirilecektir” diyor.
Bekiroğulları “Bizimle teması koparmasınlar” çağrısında bulunduğu kulüplerle de ilk toplantısını 15 Temmuz Pazartesi yapacak. Yeni yönetimle tanışma ve kaynaşma amaçlı düzenlenecek kokteylli buluşma için kulüplere davetiye gönderildi.

Salon hazır duruma getiriliyor
Başkan Mustafa Bekiroğulları, Masa Tenisi Federasyonu Salonu’nun sporcular açısından daha iyi standartlarda kullanımı için hazır duruma getirileceğini de söyledi.
Elektrik tesisatı ile ilgili yaşanan sorun için çalışma başlattıklarını belirten Başkan, salonun temizliği ve diğer düzeni ile ilgili çalışmaların da kulüplerle kaynaşma toplantısına kadar tamamlanacağınıkaydetti.

Bölgelere açılım
Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Mustafa Bekiroğulları, başkanlık adaylığı dönemindeki açıklamalarında üzerinde önemle durduğu “bölgelere açılım” konusundaki girişimlerin başladığı haberini de verdi.
Bu amaçla bir komite oluşturduklarını söyleyen Bekiroğulları, bölgelerdeki ilköğretim eğitmenleri ile bire bir temas kurulduğunu, bu dala ilgi duyan küçüklerin ve gerekli malzemelerin tespiti için yapılacak bölge toplantılarının ise önümüzdeki haftadan itibaren başlatılacağını kaydetti.

İlk turnuva ağustosta
Faaliyet programı konusunda da açıklamalarda bulunan Masatenisi Federasyonu Başkanı, son iki yıldır yapılamadığına dikkat çektiği geleneksel “1 Ağustos TMT Turnuvası” ve “30 Ağustos Zafer Bayramı” organizasyonu ile turnuva takvimini başlatacaklarını söyledi.
Mustafa Bekiroğulları, sponsor arayışında olduklarını da kaydederek katkı sağlanırsa Ağustos ayındaki turnuva sayısını çoğaltma amacında olduklarını sözlerine ekledi.

Türkiye Federasyonu’na davet
Öte yandan, Mustafa Bekiroğulları yönetimine Türkiye Masatenisi Federasyonu’ndan yeni dönem için başarı ve kutlama mesajı geldi.
Bekiroğulları, adaya davette bulunulan Türkiye Masatenisi Federasyonu Başkanı Oktay Çimen ile ilk olarak, burada gerçekleştirilecek eğitim seminerleri konusunda, antrenör desteğini görüşecek.

Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Mustafa Bekiroğulları, yeni dönem için belirlenen öncelikli konular üzerinde çalışmaların sürdüğünü söyledi
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı