KıbrısManşet

Marzof: 4 yıldır içiyorumErcan Havalimanı’ndan,  KKTC’ye giriş yapan zanlı Nadir Hasan Naga Marzof, uyuşturucu ile yakalandı. Marzof, mahkemede kullanıcı olduğunu itiraf etti

Duygu ALAN

Narkotik dedektör köpek Liz, uyuşturucuya yine geçit vermedi.

Nadir Hasan Naga Marzof, Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ye önceki gün giriş yapmak istediği sırada narkotik dedektör köpek Liz’in tepki vermesi üzerine yakayı ele verdi.

Ülkeye öğrenci vizesi ile giriş yapan Nadir Hasan Naga Marzof’un üzerinde ve eşyalarında yapılan kontrolde yaklaşık 1 gram ağırlığında Hint Keneviri türü uyuşturucu madde bulundu.

Soruşturma maksatlı gözaltına alınan zanlı Marzof, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç huzuruna çıkarıldı.

Soruşturmayı yürüten polis memuru Murat Döşenci, zanlı aleyhinde 3 gün tutukluluk talep ederken zanlı, mahkemedeki ifadesinde, “Memleketimde 4 yıldır bu maddeyi içiyorum. KKTC’ye okumaya geldim. Bu ülkede yasal olmadığını bilmiyordum” diyerek kendini savundu.

Soruşturma devam ediyor

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Murat Döşenci, Ercan Havalimanı’ndan,  KKTC’ye 05 Eylül 2017 tarihinde, saat 11.00 sıralarında, giriş yapan zanlı Nadir Hasan Naga Marzof’un narkotik detektör köpek Liz’in tepki vermesine müteakip üzerinin ve eşyalarının kontrol edildiğini kaydetti.

Döşenci, zanlının valizinde yapılan kontrolde hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan yaklaşık 1 gram ağırlığında madde bulunarak suçüstü gereği zanlının gözaltına alındığını belirtti.

Murat Döşenci, zanlının gönüllü ifade verdiğini ve doktor kontrolünden geçirildiğini kaydetti. Zanlının vermiş olduğu gönüllü ifadesinin teyit ve tekzibinin henüz yapılamadığını ifade eden Döşenci, soruşturmanın da henüz başladığını belirtti.

Murat Döşenci, bu aşamada zanlının soruşturma maksatlı 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

 

Zanlı: KKTC’de suç olduğunu bilmiyordum

Mahkemeden söz hakkı alan zanlı Nadir Hasan Naga Marzof, “Memleketimde 4 yıldır bu maddeyi içiyorum. KKTC’ye okumaya geldim. Burada yasak olduğunu bilmiyordum” diyerek kendini savundu.

Mahkeme, suçun ciddiyetine ve soruşturmanın henüz başladığına dikkati çekerek zanlının 2 gün süre ile poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı