Maraş Gençlik şampiyon - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Aralık 6, 2023
Spor

Maraş Gençlik şampiyon

Maraş Gençlik şampiyon

2. Lig Doğu Grubu’nda Maraş Gençlik en yakın rakibi Akova ile arasındaki 6 puanlık farkı koruyunca ligin bitimine 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti

Süper Lig’de Cihangir adım adım şampiyonluğa yaklaşırken, 1. Lig’de Gönyeli ile Ozanköy arasındaki amansız şampiyonluk yarışı sürüyor


Cemil GARİP

Telsim U19 Liglerinde geçtiğimiz hafta sonu oynanan karşılaşmalar sonunda bir şampiyon daha belirlendi. 2. Lig Doğu Grubu’nda Maraş Gençlik en yakın rakibi Akova ile arasındaki 6 puanlık farkı koruyunca ligin bitimine 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti.
Süper Lig’de Cihangir adım adım şampiyonluğa yaklaşırken, 1. Lig’de Gönyeli ile Ozanköy arasındaki amansız şampiyonluk yarışı devam ediyor. 2. Lig Batı Grubu’nda geçtiğimiz hafta şampiyonluğa ulaşan Denizli, Doğancı karşısında mağlup olmaktan kurtulamadı.
Süper Lig’de Lapta’yı deplasmanda 2-0 mağlup eden lider Cihangir, Küçük Kaymaklı’nın Mağusa Türk Gücü’ne 3-1 yenilmesi ile aradaki puan farkını 7’ye çıkardı. Bostancı Bağcıl’a gol yağdıran üçüncü sıradaki Türk Ocağı elde ettiği 9-0’lık galibiyetle Küçük Kaymaklı ile arasındaki puan farkını 1’e indirdi.
1.Ligde Gönyeli ile Ozanköy arasındaki şampiyonluk yarışı son hızıyla devam ediyor. Ligde ikinci sırada bulunan Ozanköy, deplasmanda Vadili’yi 8-0 mağlup ederken, İskele deplasmanında Gençler Birliği ile 1-1 berabere kalan lider Gönyeli ile puan farkını 5’e indirdi.
2. Lig Doğu Grubu’nda lider durumda bulunan Maraş Gençlik, konuk olduğu Geçitkale’yi tek golle geçerek şampiyonluğa ulaştı. İkinci sıradaki Akova ise Akıncılar’ı 5-0 mağlup etti.
2. Lig Batı Grubu’nda geçtiğimiz hafta şampiyonluğa ulaşan Denizli, Doğancı deplasmanında 2-1 mağlup olmaktan kurtulamadı. Girne Halk Evi ile Alsancak Yeşilova arasındaki ikincilik yarışı bu hafta oynanacak karşılaşmalarla son bulacak. Son haftaya girilirken ikinci sıradaki Girne Halk Evi deplasmanda Değirmenlik’i 2-1, Alsancak Yeşilova ise kendi sahasında Gaziveren’i 3-2 mağlup etti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar