Mankene ‘yoksulluk’ parası! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Nisan 20, 2024
Kıbrıs

Mankene ‘yoksulluk’ parası!

Mankene ‘yoksulluk’ parası!

Milliyet – KKTC’de ekonomik kriz nedeniyle zor günler geçiren ve başkanı istifa etmek zorunda kalan Lefkoşa Türk Belediyesi’nde (LTB) “muhtaç ve yoksullara yardım” kaleminden mankenler, şarkıcılar ve gazetecilere ödemeler yapılması ülkede şok etkisi yarattı. Havadis gazetesinin “Yoksul fonu yağmalandı”, “Medyaya milyonlar aktarıldı” manşetleri ile iki gün üst üste verdiği haberde “batık belediyeden” para alanların isim listeleri yayınlandı.

Habere göre “ödenen paralar yaklaşık 100 milyon TL borcu bulunan belediyenin batışında” rol oynadı. “LTB’nin 2009- 2011 yıllarını kapsayan dönemde medyaya ödediği reklam ücretleri dudak uçuklattı” spotlarıyla haberi veren gazete, “Kritersiz ve tamamen gelişigüzel ödenen reklam ücretleri, LTB’nin nasıl yönetildiğini de gözler önüne seriyor” ifadelerini kullandı.


 

Gazete “yoksul ve muhtaçlar kalemi” ile ilgili haberinde de, “Lefkoşa Türk Belediyesi bütçesinde ‘muhtaç ve yoksullara yardım’ amacıyla ayrılan kalem farklı amaçlarla kullanıldı. Belediyenin hizmet aldığı bazı şirketlerin bu kalemden ödendiği ortaya çıkarken, rakamlarıyla dikkat çeken bazı ödemelerin ise ne amaçla yapıldığı belirtilmedi” diye yazdı. Gazete, ödenen paraları ise, “yoksula yardım yağması” başlığı altında verdi.

 

Başkan kabul etmedi
Milliyet’e konuşan LTB eski Belediye Başkanı Cemal Bulutoğulları da, “haberlerin yalan ve kendisini yıpratmaya dönük olduğunu” öne sürdü. Bulutoğulları, “Bunlar sesimi çıkarmayayım diye yapılıyor. Havadan hiçbir zaman para dağıtımı olmadı. Dava açacağım” dedi. Bazı mankenlere “yoksul kaleminden” ödemeler yapılmasını da, “Belki bir programımızda sunum yapmıştır” diye savunan Bulutoğluları, “Ben fakir fukaralara yardım ettim. Listede yer alan şirketler ve belediye isimleri yaşlılara yapılan yardımlara karşılık ödenen paralar” dedi.Listede Seniha Kanatlı'nın da adı geçiyor.

TELEVİZYONLARDA TARTIŞILDI
Lefkoşa Belediyesi 'nin manken ve sanatçılara 'yoksullara yardım ' kaleminden ödeme yapıldığını ortaya çıkması Beyaz TV 'nin başarılı ekran yüzü Tahir Sarıkaya 'yı fena kızdırdı.

ALLAH'INI SEVEN VARSA
Erzurum 'da doğalgaz faturasını ödemek için kanını satmaya çalışan bir vatandaşın haberiyle, Mankenlere yapılan yoksulluk yardımı haberini karşılaştıran Sarıkaya “Bir tarafta mankenlere yapılan yoksulluk yardımı var. Bir tarafta da doğalgaz borcunu ödemek için kanını satılığa çıkaran bir vatandaş var. Yoksulluktan bahsediyoruz. KKTC 'deki mankenlerde yoksul, Erzurum 'daki vatandaşta yoksul. Allah 'ını seven varsa bu ülkede birileri bana yoksulluğun tarifini versin” sözleriyle adeta isyan etti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar