Manga: Türkiye karşıtı eylemlere destek vermemiz mümkün değildir - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Nisan 18, 2024
KıbrısManşet

Manga: Türkiye karşıtı eylemlere destek vermemiz mümkün değildir

Memur-Sen Başkanı Akın Manga Ünal Üstel hükümetinin meşru olduğunu ifade ederken siyasi ve ekonomik istikrar istediklerini söyledi.

Memur-Sen Başkanı Akın Manga Ünal Üstel hükümetinin meşru olduğunu ifade ederken siyasi ve ekonomik istikrar istediklerini söyledi.

Akın Manga yazılı açıklamasında “Memur-Sen olarak, tüzüksel görev yetki ve sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Siyasi ve ideolojik, KKTC Devleti’nin egemen varlığına yönelik Türkiye karşıtı eylemlere destek vermemiz mümkün değildir.” ifadelerini kullandı.

açıklama şöyle:


Türkiye-KKTC, 2022 iktisadi ve Mali işbirliği Antlaşması’nın içeriği ile ilgili tartışmalar sürüyor. Meclis içi ve dışındaki muhalefet ise, Ünal Üstel  Hükümeti’nin meşruiyetini tartışmayı  gündem yapmaya devam çalışıyor.

Memur-Sen olarak, KKTC Anayasası’na  uygun olarak, KKTC Cumhurbaşkanı’nın hukuka uygun olarak yaptığı yetkilendirme, ve UBP yetkili kurullarınca  desteklenen Ünal  Üstel  hükümeti meşrudur. Bu konuyu gündemde tutarak, Türkiye karşıtlığına çanak tutmak  abestle iştigaldir. Muhalefetin acizliğinin göstergesidir.

Memur-Sen’in istem ve beklentisi siyasi ve ekonomik istikrardır. Halkımızın, tüm kesimlerinin varolan sorunlarının çözümüne yönelik alınacak ivedi tedbirlerdir. Hükümetin uğraşlarına, muhalefet olarak katkı değil, takoz konmaya çalışılıyor. Ülkemizdeki kayıt dışılık ve kaçak işçilik başını almış gidiyor. Denetim dışı pahalılık, her geçen gün geçimimizi zorlaştırıyor. Egemen varlığımızın simgesi KKTC Meclisi’nde, muhalefetin seviyesiz söylem ve eylemleri halkımızın tepkisini çekiyor. Bu tiyatroları görmek istemiyoruz. Sorunların çözümüne yönelik yapıcı önerilere tanık olmak istiyoruz.

Memur-Sen olarak, tüzüksel görev yetki ve sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Siyasi ve ideolojik, KKTC Devleti’nin egemen varlığına yönelik Türkiye karşıtı eylemlere destek vermemiz mümkün değildir.

Ancak çalışanların kazanılmış haklarının savunulmasında, her mücadeleyi yapmakta kesin kararlıyız. Bu hedefe yönelik örgütsel işbirliğine de her zaman hazırız.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar