KıbrısManşet

Mal sahibi hırsızları affetti


Lefkoşa-Surlariçi’nde park halindeki aracı açarak hırsızlık yapan Talat Yapıcı ve Cemal Gören, şikayetin geri çekilmesi ile dün teminat talebiyle yeniden mahkemeye çıkarıldılar

Lefkoşa’da 7 Eylül tarihinde meydana gelen hırsızlıkla ilgili olarak tutuklanan zanlılar Talat Yapıcı ve Cemal Gören aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

Aleyhlerinde alınan tutukluluk süresi dolan zanlılar, teminat talebiyle yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldılar.

Yargıç Rauf Kürşad, iki zanlının da yargılanıncaya kadar yurtdışına çıkışlarının yasaklanması, KKTC vatandaşı birer kefilin 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması koşuluyla tutuksuz yargılamalarına emir verdi.

Soruşturma tamamlandı

Mahkemede ifade veren polis memuru Umut Kulle olayla ilgili bulguları aktardı.

Kulle, zanlılar Talat Yapıcı ve Cemal Gören’in 7 Eylül tarihinde 00.30-01.00 saatleri arasında Lefkoşa’da Surlariçi Ayyıldız mahallesinde park halinde bulunan F.B’ye ait araç içerisinden 1 adet Samsung marka beyaz renk J5 cep telefonu, 1 adet siyah – beyaz renk cüzdanı ve cüzdanının içerisinde bulunan 800 TL’yi, 3 adet farklı bankalara ait kredi kartlarını ve TC Nüfus Cüzdanı çaldıklarının tespit edildiğini söyledi.

Polis,  tutuklanan zanlıların tasarufunda aranan emarelerin bir kısmının bulunduğunu ancak 800 TL paranın bulunamadığını belirtti. Polis zanlıların gönüllü ifade verip suçlarını kabul ettiklerini belirterek mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmalarını talep etti.

Polis ifadesi üzerine mahkemede söz hakkı verilen müşteki F.B zanlıları afettiğini beyan etti.

Devrim DEMİR


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı