KıbrısSanat

LTB çocukları sevindirecek


TATİLDE ÜÇLEYECEKLER:

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu (LTB) Şubat Tatili programında “Tilki ile Kirpi”, “Karagöz Sihirli Sebzeler: Bir Bandabuliya Meselesi” ve “Gençlik Ekipleri Ortak Yapımı” etkinliklerine yer vererek çocuklara dolu dolu bir tatil yaşatacak

 

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu her zaman olduğu gibi yine geleceğimiz olan çocukları unutmuyor. Sezon boyunca yetişkin oyunlarının yanı sıra çocuk oyunlarıyla da okullarla yapılan organizasyonlar aracılığıyla öğrencilere ulaşıyor. LBT şubat ayındaysa tatile giren çocuklar için özel bir program hazırlıyor.

LBT tarafından şubat tatili sebebiyle hazırlanan programda çocuklar oyunları hafta sonları aileleriyle birlikte izleyebilecek. Şubat tatili programında “Tilki ile Kirpi”, “Karagöz Sihirli Sebzeler: Bir Bandabuliya Meselesi” ve LBT bünyesinde gerçekleştirilen gençlere yönelik atölye çalışmalarının bir ürünü olan “Gençlik Ekipleri Ortak Yapımı” yer alıyor. Oyunların tümü Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nda sahnelenecek.

Şubat tatili sebebiyle hazırlanan ve toplam sekiz temsilden oluşan program ise şu şekilde: 1 Şubat ve 8 Şubat Cumartesi saat 14.00 ve 15.00’da “Tilki İle Kirpi”, 4 – 5 Şubat Salı ve Çarşamba saat 19.00’da LBT Gençlik Ekipleri Ortak Yapımı, 15 Şubat Cumartesi saat 14.00 ve 15.00’de ise “Karagöz Sihirli Sebzeler: Bir Bandabuliya Meselesi”. Biletler, www.biletinial.com adresinden ve LBT gişesinden temin edilebilir.

 Başa dön tuşu