Londra’da kupa KTFF’nin: 2-0 - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
Spor

Londra’da kupa KTFF’nin: 2-0

Londra’da kupa KTFF’nin: 2-0

Londra’da Waltham Loch Stadı’nda oynanan 19 Mayıs Kupası’nda kazanan Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Karması oldu. İlk 45 dakikası golsüz sona eren maçta KTFF Karması, Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu Karması’nı 2-0 mağlup ederek kupanın sahibi oldu

Çoğunluğunu yabancı uyruklu oyuncuların oluşturduğu Londra Karması karşısında 74’te Hüseyin Adal ile 1-0 öne geçen KTFF Karması, 90+1’de Çağrı ile skoru 2-0 yaptı ve kupaya uzandı. KTFF Karması’nda forma giyen Çetinkaya’nın gol kralı futbolcusu Esin ilk devre dizinden sakatlanarak hastaneye kaldırıldı ve dizine 5 dikiş atıldı


Raif ÖZGÜREN-Mustafa EVLİYA-KTSYD/Londra

Londra Türk Toplumu Futbol Federasyon Karması ile Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Karması arasında oynanan 19 Mayıs Kupası KTFF Karması’nın oldu.
Londra’nın Waltham Loch Stadı’nda oynanan karşılaşmanın ilk yarısında KTFF Karması’ndan Esin Sonay dizinden sakatlanarak hastaneye kaldırıldı.
Esin Sonay’ın dizine, kaldırıldığı hastanede 5 dikiş atıldı.
Özellikle yabancı futbolcuların ağırlıkta olduğu Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu Karması karşısında iyi bir oyun ortaya koyan KTFF Karması ilk yarıda gol atma başarısı gösteremedi ve 45 dakika golsüz berabere tamamlandı.
Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Karması karşılaşmanın ikinci yarısında rakibine oranla daha üstün bir oyun sergiledi. Karşılaşmanın 74’üncü dakikasında Hüseyin Adal ile 1-0 öne geçen KTFF Karması maçın 90+1’inci dakikasında Çağrı Kıral ile skoru 2-0 yaptı.
Çok sayıda taraftarın izlediği karşılaşmanın sonunda Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Karması ve  Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu Karması’na kupaları, KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı, Londra Türk Ticaret Odası Başkanı Muhammet Yaşarata, Kıbrıs Türk  Futbol Federasyonu Asbaşkanı Ali Karavezirler ve Londra Türk Toplumu Futbol Federasyon Başkanı Turgut Esendağlı tarafından verildi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar