Liselerde futsal heyecanı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Şubat 8, 2023
Spor

Liselerde futsal heyecanı


Liselerde futsal heyecanı

(Haber ve fotoğraflar: Necati Özsoy)

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen okul sporlarında liseler futsal heyecanı devam ediyor. Bugün Atatürk Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmalarda güzel oyunlar izlendi. Kızlarda Necat British Colej Hala Sultan İlahiyat karşılaştı. Bu maçı Hala Sultan 3-1 kazandı.

Erkeklerde Değirmenlik Lisesi Yakın Doğu maçı baştan sona çekişmeli geçti.  Bu müsabakayı da Değirmenlik 2-1 kazandı ve çeyrek finallere kalmayı garantiledi.

Bu karşılaşmanın ardından Hala Sultan ile Bülent Ecevit Anadolu Lisesi karşılaştı.  Hala Sultan bu maçı 2-1 kazandı. C Grubunun bir diğer maçında GAÜ-TED karşılaştı. Rakibine oranla daha güçlü olan GAÜ The American College maçı 4-1 kazanan takım oldu.

Mağusa bölgesindeki okullar da Lala Mustafa Paşa Salonu’nda karşılaştı. Kızlarda Gazi Mağusa Meslek Lİsesi Polatpaşa’yı 5-1 mağlup etti. Cumhuriyet Lisesi Gazi Mağusa Ticaret Lisesi karşısında hükmen 5-0 kazanırken erkeklerde TMK Doğa Kolejini 2-1 mağlup etmeyi başardı.

Girne Ertuğrul Apakan Salonu’ndaki maçlarda ise Girne Turizm Meslek Lisesi Doğa İnt. College takımını 3-0 mağlup etti. 19 Mayıs TMK ise NBC Alsancak karşısında 7-0 maçı kazandı.

Futsalda birer karşılaşma sonra grup maçları tamamlanacak ve çeyrek finale kalan okullar belli olacak.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar