Sanat

Limasol Bankası’ndan barışa katkı


[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]L[/dropcap]imasol Bankası’nın düzenlediği “Barış” temalı fotoğraf yarışmasında dereceye girenler dün düzenlenen törenle ödüllendirildi

Limasol Bankası’nın düzenlediği “Barış” temalı fotoğraf yarışmasının kazananları dün akşam düzenlenen törenle ödüllendirildi.  Naci Talat Vakfında düzenlenen etkinliğe Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, banka çalışanları ve yarışmacılar katıldı. Etkinlikte açılış konuşmasını yapan Limasol Bankası Yönetim Kuru Başkanı Hüseyin Kemaler, yarışmanın yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Kemaler, “Ülke sanatına ve barışına bir nebze katkımız olduysa ne mutlu bize” dedi. Konuşmaların ardından yarışmada dereceye girenlere ödülleri ve plaketleri verildi.Limasol Bankası’ndan barışa katkı (1)

Akıncı: Bu tür etkinlikler artmalı  

Açılışta konuşma yapan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, bu tür etkinliklerin ülkemizde artmasını diledi. Akıncı, “Sanatçı ilgi ister, bu sanatçının hakkıdır” dedi. Sanata gönül verenler, oraya alın teri ve emek harcayanlara her zaman saygı duymak gerektiğini ifade eden Akıncı, “Limasol Bankası gibi diğer kurumlarında bu tür etkinlikler düzenlemesi gereklidir” dedi. Konuşmasında Kıbrıs sorununa da değinen Akıncı “Kıbrıs’ta adil ve kalıcı bir barışın olması için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Limasol Bankası’ndan barışa katkı

Ataoğlu: Sanat teşvik edilmelidir         

Açılışta konuşma yapan Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Limasol Bankası’nın bu yaptığı etkinliğin diğer kurumlara örnek olmasını istedi. Ataoğlu, “Limasol Bankası’nın her yıl yaptığı bu etkinliğin ülke sanatına ve sanatçısına verdiği katkı çok büyüktür. Dilerim ki diğer kurumlarda bu etkinlikleri örnek alır. Barışı simgeleyen bu fotoğraflar sadece diğer sanatçılara değil tüm ülkeye örnek olması gereklidir. Umarım ülke olarak barışı getirecek sonuçlar elde ederiz.”

Yarışmada Osman Arsal’ın çektiği fotoğraf birincilik ödülü alırken, Şükrü Tolgalı ikinci, Johan Duchateau üçüncü oldu. Jüri özel ödülü ise Mert Özdağ ve en fazla sergileme alan fotoğrafçı Başar Taşlı’ya verildi.Başa dön tuşu