Spor

Ligin altında hesaplar karışıkLİGİN YARIDAN FAZLASI ENDİŞE SINIRINDA:
Ligde 36 puanla altıncı sırada yer alan Cihangir dahil geriye kalan tüm takımlar küme düşen Gençlik Gücü hariç büyük sıkıntıda. Son 180 dakikalık bölümde hesaplar kümede kalma veya güvenli bölgeye ulaşmak üzerine kurulduYALOVA’YA MUCİZE LAZIM:
Küme düşme hattında Yeniboğaziçi’nin, Yalova’ya karşı hem dört puan hem de ikili averaj avantajı bulunuyor. Yalova, Hamitköy karşısında puan kaybetmesi durumunda Gençlik Gücü’nden sonra küme düşen ikinci takım olacak

Süper Lig’de sezonun tamamlanmasına iki hafta kala küme düşme hattı ve play-out bölgesindeki hesaplar iyice karıştı.
Gençlik Gücü’nün haftalar önce küme düşmesinin ardından Yalova ikinci takım olmamak için Yeniboğaziçi’ni yakalamaya çalışacak. 
Play-out bölgesi ise iyice genişlerken 6. sıradan 11. sıraya kadar altı takım tehlike çemberinde yer alıyor. Ligde 36 puan toplayan Cihangir’in de yer aldığı bu girdapta Mormenekşe, Serdarlı, Mağusa Türk Gücü, Bağcıl ve Hamitköy son 180 dakikada güvenli bölgeye ulaşmak için mücadele verecek.

6 adaydan üçü güvenli bölgeye üçü play-out’a
Yalova ve Yeniboğaziçi ikilisinden biri küme düşerken diğeri play-out maçlarına son sıradan katılacak.
Play-out bölgesi için altı aday takımdan üçü güvenli bölgeye ulaşıp sezonu dertsiz kapatırken diğer üç takıma play-out yolu görünecek.

En rahat Cihangir
Rakiplerine oranla rahat konumda bulunan Cihangir son iki haftada şampiyonluğa koşan Yenicami ve ardından Doğan Türk Birliği gibi iki kritik maça çıkacak. Cihangir’in fikstür dezavantajına karşın rakiplerinin birbirleriyle oynayacak olması en büyük şansı.
Arka arkaya aldığı galibiyetlerle play-out çizgisi üzerine çıkan Mormenekşe’nin üç puana daha ihtiyacı var. Önce Doğan Türk Birliği deplasmanına çıkacak olan Mormenekşe son hafta tehlike bölgesindeki MTG ile kozlarını sahasında paylaşacak.

MTG’nin ikili averaj üstünlüğü var
Futbolcularla yaşanan krizi atlatan Mağusa Türk Gücü son iki haftada play-out sendromu yaşamak istemiyor. Hamitköy dışında diğer rakiplerine ikili averaj üstünlüğü bulunan MTG, bu hafta Çetinkaya’yı konuk edip son hafta Mormenekşe deplasmanına çıkacak.
Son haftalarda duraklamaya geçen ikinci yarının flaş takımı Serdarlı’nın da fikstürü zor. Kupa yarı finalinde elendiği Lefke ile kendi sahasında oynayacak olan Serdarlı son hafta ise bir diğer play-out tehlikesi bulunan Bağcıl deplasmanına konuk olacak.

Bağcıl’a bir kolay bir zor rakip
Play-out çizgisinde yer alan Bağcıl’ın, kaderi kendi elinde. Ligden düşen Gençlik Gücü deplasmanına çıkacak olan Bostancı ekibi son hafta Serdarlı’yı konuk edecek. Fikstür avantajını kullanması durumunda Bağcıl’ın tehlike bölgesinden kurtulma olasılığı yüksek.
Arka arkaya kaybettiği puanlarla tehlikeli bölgeye gerileyen Hamitköy, hafta sonu küme düşmeye en yakın ikinci aday olan Yalova ile karşılaşacak. Kırmızı-siyahlıların son hafta rakibi ise ligin en rahat ekiplerinden Çetinkaya olması avantaj gibi görülüyor.

Yeniboğaziçi’nin gözü sahada kulağı Yalova’da
Küme düşme tehlikesi bulunan Yeniboğaziçi’nin hafta sonu oynayacağı zorlu K.Kaymaklı maçında gözü sahada kulağı Hamitköy-Yalova maçında olacak. Play-out bölgesinden kurtulma ihtimali bulunmayan Y.Boğaziçi dört puan avantaj sağladığı Yalova’nın Hamitköy’e mağlup olması durumunda son hafta Lefke deplasmanına rahat çıkacak.

Yalova’nın işi zor
Küme düşme hattında Yeniboğaziçi’nin, Yalova’ya karşı hem dört puan hem de ikili averaj avantajı bulunuyor. 
Yalova, Hamitköy karşısında puan kaybetmesi durumunda Gençlik Gücü’nden sonra küme düşen ikinci takım olacak. Yalova ikide iki yapsa da Yeniboğaziçi’nin son iki maçta mağlup olmasını beklemekten başka şansı bulunmuyor.

Cihangir (36 puan)
Yenicami (Deplasman)
Doğan Türk Birliği (Ev sahibi)

Mormenekşe (33 puan)
Doğan Türk Birliği (Deplasman)
Mağusa Türk Gücü (Ev sahibi)

Mağusa Türk Gücü (32 puan)
Çetinkaya (Ev sahibi)
Mormenekşe (Deplasman)

Serdarlı (32 puan)
Lefke (Ev sahibi)
Bağcıl (Deplasman)

Bağcıl (30 puan)
Gençlik Gücü (Deplasman)
Serdarlı (Ev sahibi)

Hamitköy (30 puan)
Yalova (Ev sahibi)
Çetinkaya (Deplasman)

Yeniboğaziçi (18 puan)
K.Kaymaklı (Ev sahibi)
Lefke (Deplasman)

Yalova (14 puan)
Hamitköy (Deplasman)
Gençlik Gücü (Ev sahibi)

Başa dön tuşu