KıbrısManşet

Lefkoşa’nın yeni açık pazarı

Başkent Lefkoşa’yı modern bir Yeni Açık Pazar’a kavuşturacak projenin 2 etap işleri için sözleşme imzalanarak bu etabın yapım sürecine başlandı.

Pazarın 2’inci etabının 180 takvim gününde tamamlanması öngörülüyor.

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin Küçük Kaymaklı’daki Özker Özgür Caddesi üzerinde sürdürdüğü Yeni Açık Pazar yapım projesinde ilk etap işleri tamamlandı ve 2.etap içerisinde yer alan idari bina ve kafeteryanın ihalesi de imzalanarak yapım aşamasına geçildi.

LTB Başkanı Mehmet Harmancı ve Hüseyin Umay Estate Constructionşirketi Direktörü Hüseyin Umay’nın imza koyduğu ihale sözleşmesi kapsamında Yeni Açık Pazar’a idare bina ve kafeterya yapılacak.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan LTB Başkanı Mehmet Harmancı, Yeni Açık Pazar 2.Etap İdari Bina ve Kafeterya yapım projesinin yaklaşık 600 metrekarelik bir alan içerisinde olacağını anlattı.

Yurttaşların alışverişlerini yaparken aileleri ile birlikte dinlenebileceği bir alanın oluşturulacağını ifade eden Harmancı, projenin 180 takvim gününde tamamlanacağını vurguladı.

LTB Başkanı Harmancı, başkent Lefkoşa’nın, modern yaşamın ihtiyaçlarına cevap verecek bir açık pazara ihtiyacı olduğunun altını çizdi.

Projenin finansmanının önemli bir kısmının Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği tarafından karşılanacağını söyleyen Harmancı, finansmanın yüzde 20’sinin ise LTB öz kaynaklarından karşılanacağının altını çizdi.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı