Diğer SporlarSpor

Lefkoşa’nın ralli ile birleşme günü  Avrupa Ralli Şampiyonası’nın Kıbrıs etabında, Lefkoşa’nın güneyi ile kuzeyini birleştirecek seyirci özel etapı bugün 17.00’da gerçekleşiyor
 Ahmet ÖzsoyAvrupa’nın en önemli motorspor organizasyonu olan 47 yıldır gerçekleştirilen Kıbrıs Rallisi’nde bugün Lefkoşa şehir içi özel etabı yapılacak.

Avrupa Ralli Şampiyonası’nın da bir de etabını oluşturan Kıbrıs Rallisi perşembe günü Larnaka’dan start almıştı.

Denktaş ve Bilgimer de yarışacak

Dünya ralli Şampiyonası’nın en önemli isimlerinden Finlandiyalı Mikko Hirvonen daha önce Avrupa ralli şampiyonu olmuş Rus sürücü Alexey Lukyanuk, Dünya Şampiyonası’nın önemli pilotlarından ve orta doğu ralli şampiyonu Katarlı pilot Nasser Al-Attiyah, genç İngiliz rallici Chris Ingram ve Türkiye ralli şampiyonlarından Orhan Avcıoğlu gibi İsimlerin yarıştığı Kıbrıs rallisi’nde Kıbrıslı Türk ralliciler de yer alıyor.

Rauf Denktaş-Mehmet Mişon ikilisi Ford Fiesta R5 arabaları ile Sadık Bilgimer-Mustafa Kandır ikilisi de Mitsubishi Lancer Evi IV arabaları ile yarışacaklar.

 

Lefkoşa startı 17.00’da

İlk organizasyonu 2014 yılında yapılan ve Lefkoşa’nın güneyi ile kuzeyini birleştiren ERC Rallisi Kıbrıs etabındaki Lefkoşa Özel Seyirci Etabı’nda geçtiğimiz yıl kuzey parkuru yapılamamıştı.

Bu yıl ilk kez Başbakanlık himayelerinde yapılacak olan Lefkoşa Şehiriçi özel etabı Lefkoşa Türk Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu koordinatörlüğünde gerçekleşecek.

Yarış bugün saat 17.00’da Güney Lefkoşa’dan start alacak ve araçlar Ledra Palas’taki Taksim Sahasından uçarak kuzeye geçecek.

Ralli severler yarışı Yiğitler Burcu, Çetinkaya Kulübü, Ledra Palas ışıkları ve Futbol Federasyonu bölgesinden izleyebilecekler.

Başa dön tuşu