Kıbrıs

Lefkoşalı zam yerine tahsilat istedi Kıb-Tek’in elektriğe yüzde 20 yüzde 30 zam yapmak yerine büyük şirketlerden yüklü borçların tahsil edilmesi gerektiği üstünde durdu. Esnaf “Borçlar tahsil edilirse zam yapılmasına gerek kalmayacak” şeklinde konuştu. Zamların küçük esnafı etkilediğini de dile getiren Lefkoşa esnafı, elektrik ücretlerine yapılacak herhangi bir zamma karşı çıktı.Lefkoşalı ne dedi? Lefkoşalı ne dedi?
Aşkın Kreçdağ:
“Elektriğe yapılan zam cebimizi etkileyecek. Zam yapılacağına büyük otellerden borçları tahsil etsinler. Büyük oteller ve şirketler elektrik borçlarını ödemiyor. Küçük esnafı zamlar yiyip bitiyor. Zam yapacaklarına küçük esnafa destek çıksınlar.”
Hüseyin Garipoğluları: 
“Kıb-Tek’in düze çıkması için elektriğe zam yapılacağına otellerden borçları tahsil etsinler. Otellerin var olan borçları Kıb-Tek tarafından tahsil edilirse zam yapmaya gerek kalmayacak. Usulsüz elektrik kullananların ve bedava yaşayanların cezasını çekmesini istiyoruz. Kıb-Tek ayakta kalacaksa zam yapsınlar ancak zam yapıldıktan sonra özelleştirilecekse yapmasınlar.”

İbrahim Soysev:


“Elektriğe zam yapacaklarına borcu olanlardan borçlarını tahsil etsinler. Esnaf zamdan etkileniyor. Elektrik faturaları zaten yüksek geliyor. Borcu olanlardan borçları tahsil etseler zam yapmaya gerek olacağına inanmıyorum. Tahsilat birimi özelleştirilse belki daha iyi olur.”

Ali Genç:

 

 

 

 

“Kıb-Tek zam yaparsa bizi ekonomik olarak çok etkileyecek. Karnımızı doyuramıyor duruma geldik. Yeterince zam zaten var. Zenginler borçlarını vergilerini ödemiyor olan işçiye emekçiye oluyor. Elektriğe zam yapacaklarına kurumu kurtarmak adına başka çözüm üretsinler.”

 

Mehmet Akgüleç:


“Elektriğe zam yapacaklarına büyük otellerden şirketlerden borçları tahsil etsinler. Normal vatandaşlar  2 ay elektrik borcunu ödemediği zaman hemen kesiliyor. Büyük şirketler, üniversiteler, oteller elektriğini ödemiyor. Alacaklı şirketlerden borçlarını tahsil etsinler.”

Başa dön tuşu