Kıbrıs

Lefkoşa’da tatil çok renkli


Lefkoşa Türk Belediyesi’nin çocuklara yönelik Şubat tatili aktiviteleri devam ediyor

LTB

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu ‘nun (LBT) sahnelediği “Tilki ile Kirpi” oyunu çocuklarla buluşmaya devam ediyor.

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Şubat tatili boyunca çocuklara yönelik olarak kültür, tarih, eğitim ve gezinin birleştiği etkinlikler organize etti. Bu çerçevede LBT’nin, kendi salonunda sahnelediği “Tilki ile Kirpi” oyunu Pazartesi yeniden çocuklarla buluştu.

LTB’den yapılan açıklamaya göre, çocukların beğeni ile izlediği Tilki ile Kirpi oyunu bugün ile 8 Şubat’ta saat 18:00’da, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nda yeniden sahnelenecek.

Tilki ile Kirpi oyunu Şubat tatilinin ardından her Salı saat 10:00-10:30 ile 11:00-11:30 saatleri arasında okullardan gelen talep üzerine sahnelenmeye devam edecek.

Karagöz Sihirli Sebzeler her cumartesi

LBT’nin “Karagöz Sihirli Sebzeler” perde oyunu ise 9,16 ve 23 Şubat saat 11:00-11:30 saatleri arasında Uray Sokak’ta bulunan Bandabuliya Sahnesi’nde yer alacak.

“Karagöz Sihirli Sebzeler” oyunu sonrasındaki Lefkoşa Gezi Treni ile Lefkoşa turları da 9, 16 ve 23 Şubat Cumartesi günleri devam edecek.

Çocuklar gezi trenini sevdi

LBT tarafından çocuklara yönelik gerçekleştirilen bir diğer etkinlik ise Lefkoşa Gezi Treni ile Surlariçi turu.

Dün başlatılan ve 4-15 Şubat tarihleri arasında hafta içi her gün gerçekleşecek gezilerde çocuklar büyük ilgi gören Lefkoşa Gezi Treni’nde rehber eşliğinde hem Lefkoşa’yı öğreniyor hem de keyifli zaman geçiriyor.

Kalkış Yeri Bandabuliya Sahnesi önü

Ücretsiz olarak düzenlenecek gezilerin kalkış noktası Bandabuliya Sahnesi önü (Uray Sokak, Bandabuliya yanı) olup 4 Şubat’ta başlayan ve 15 Şubat’a kadar devam edecek olan  geziler hafta içi her gün saat başı düzenlenecek(Pazartesi-Cuma 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 14.00, 15.00 ve 16.00 saatlerinde gerçekleştirilecek)
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı