Lefkoşa’da dere yatakları incelendi

9 Ekim 2013 Çarşamba | 12:07
Lefkoşa'da dere yatakları incelendi
Kıbrıs Town Houses

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) şiddetli yağmur yağması durumunda derelerin taşmaması için, doğal dengeye zarar vermeden alınması gereken tedbirlerle ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

Bu amaçla LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu dün, Çevre Mühendisleri Odası, Biyologlar Derneği, Çevre Koruma Vakfı (ÇEKOVA), Lefkoşa Kaymakamlığı, Belediyeler Birliği, Dikmen Belediyesi, Çevre Koruma Dairesi ve Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi yetkilileriyle dere yataklarında kapsamlı incelemelerde bulundu.

LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu, göreve gelmesinin ardından gerek haşere mücadelesi ile ilgili, gerekse de halk sağlığını yakından ilgilendiren konularda, sivil toplum örgütlerinin yanı sıra devlet kurumları ile ortak alınan kararlar doğrultusunda hareket edildiğini söyleyerek, bu yöndeki çalışmaların süreceğini kaydetti.

Dere yataklarındaki sorunu somut bir şekilde görmek ve anlamak açısından söz konusu gezinin önemine vurgu yapan Fellahoğlu, amaçlarının sorunu hep birlikte hareket ederek en iyi ve doğru şekilde çözmek olduğunu belirtti.