Hedefimiz hasta ile sağlık çalışanları odaklı bir sistem

9 Ekim 2013 Çarşamba | 12:05
Kıbrıs Town Houses

Sağlık Bakanı Ahmet Gülle, bakanlığın sağlık alanında, hasta ile sağlık çalışanları odaklı, iki kesimin de memnun ve verimli olacağı bir sistem yaratmayı hedeflediğini söyledi.

Kurban Bayramı kapsamında hastane ile sağlık kurumlarına ziyaretlerini sürdüren Bakan Gülle dün Gazimağusa Hastanesi’ne gerçekleştirdiği ziyaretin ardından bu sabah da Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’ni ziyaret etti.

Saat 08.30’da başladığı ziyaretinde Akçiçek Hastanesi Başhekim Vekili Dr. Salih Beyoğlu ile birlikte Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’ni gezen Bakan Ahmet Gülle, personel ile hastaların bayramlarını kutladı.

“GÜZEL DİYALOG VE İŞLER GÖRDÜK”

“Girne Hastanesi ziyaretinde gerçekten sağlık çalışanlarının hastalarla olan güzel diyaloğu ile yaptıkları işleri gördük. Aynı zamanda bayramlaştık. Sağlıkta hasta ile sağlık çalışanları arasında çok özel bir bağ vardır. Hiçbir alanda olmayan tamamen güvene dayalı bu bağın güçlü iyi şekilde devam etmesi gerekmektedir. Bu konuda sağlık çalışanları üzerine düşen görevi büyük bir özveriyle yapıyor. Yatan hastalarda memnuniyet gördüm” diyen Bakan Ahmet Gülle, bunun sağlık alanında yapmakta oldukları işler açısında güzel olmasına rağmen daha yapacak çok işleri bulunduğunu kaydetti.

ÇALIŞAN VE HASTA ODAKLI SİSTEM

Sağlık alanında çalışan ve hasta odaklı, iki kesimin de verimli, mutlu olacağı bir sistem yaratmayı hedeflediklerini ifade eden Bakan Gülle, yaratmak istedikleri bu güzel organizasyona sağlık çalışanların destek vermesinin memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Gülle, “İnşallah önümüzdeki dönemde sağlıkta yeni sistem ve yapılanmayı gerçekleştireceğiz” diyerek, tüm sağlık çalışanlarının, hastaların ve halkın bayramını kutladı.

Sağlık Bakanı Ahmet Gülle, bayram ziyaretleri kapsamında yarın Cengiz Topel Hastanesi, Cuma günü de Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu ile Barış Ruh ver Sinir Hastalıkları Hastanelerini ziyaret edecek.