Poli

Lefkoşa Surlariçi’ni gençler kurtaracak Sera ve Bike Luna cafe art shop isimli mekanı açarak Lefkoşa Surlariçi’ne renk katmaya başladı…

Sera Almanya’da fotoğrafçılık ve illüstrasyon eğitimi aldı. Bike ise, Türkiye’de mimarlık eğitimi alarak, bir süre İstanbul’da iç mimar olarak çalıştı. Hayalinde sanatçılarla ürünlerini buluşturacağı bir mekan yaratma fikri vardı. Sera ile tanıştıktan sonra Lefkoşa Surlariçi’nin onlarda yarattığı büyünün de etkisi ile, hayallerinde ayrı ayrı canlandırdıkları ortak bir mekan açma kararı verdiler.
Bandabuliya’nın hemen yanıbaşında “Luna cafe art shop” u açtılar.Kendilerinin planlayıp, tüm dekorasyon malzemelerini kendilerinin ürettikleri mekanda, günlük ürettikleri pastalar ve çeşitli kahve türleri ile kentin eski dokusunu yeniden yaşamak isteyenlere hizmete hazırlar.

Son zamanlarda, özellikle idealist gençlerin Lefkoşa Surlariçi’nde sergiledikleri girişimcilik, eski mekanlara yeni bir ruh ve yaşam tarzı kazandırmaya aday görünüyor. Tıpkı Güney Lefkoşa’da olduğu gibi.

[images_grid auto_slide=”no” auto_duration=”1″ cols=”three” lightbox=”no” source=”media: 172291,172290,172289,172288,172287,172286″][/images_grid]

Başa dön tuşu