Futbol

Lefkoşa Kupası Yusuf Kaptan’da


Lefkoşa Türk Belediyesi ile Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun iş birliğinde ilk kez düzenlenecek olan Lefkoşa Kupası bugün 13-14 yaş kategorisi ile başlıyor

TURNUVA BUGÜN BAŞLIYOR:

Turnuvada bugün 13-14 yaş kategorisinde mücadele başlıyor. GAÜ Çetinkaya ile Haspolat saat 17.30’da karşı karşıya gelirken Göçmenköy-K.Kaymaklı maçı ise saat 17.55’te oynanacak

MALZEME YARDIMI:

Forma, şort ve çoraplar için Lefkoşa Belediye Kooperatif Bankası’nın katkı koyduğu Haspolat Futbol Okulu’na Kemaler Spor Mağazaları da futbol ayakkabısı desteği verdi

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ile Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun (KTFF) iş birliğinde ilk kez düzenlenecek olan Lefkoşa Kupası, bugün 13-14 yaş kategorisinde oynanacak maçlar ile başlıyor.

 

7 takımın katılımı ile 3 gün sürecek

İki ayrı kategoride (11-12 yaş, 13-14 yaş) oynanacak kupa maçlarına GAÜ Çetinkaya, Gençlik Gücü, Göçmenköy, Hamitköy, Haspolat Futbol Okulu, Küçük Kaymaklı ve Yenicami katılıyor. 3 gün sürecek turnuvada final maçları 21 Ağustos Pazar günü oynanacak. Final maçlarının arasında ise bir gösteri maçı yer alacak.

 

Eleme maçları tek devre

Turnuvada eleme grupları ve yarı final maçları iki kategoride de tek devre ve 20 dakika olacak. 13-14 yaş finali çift devre 20’şer dakika, 11-12 yaş finali ise çift devre 15’er dakikadan oynanacak. Karşılaşmaları KTFF’ye bağlı hakemler yönetecek.

 

Malzeme yardımı yapıldı

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin (LTB) oluşturduğu ve 3 aydan beridir çalışmalarını sürdüren Haspolat Futbol Okulu, bugün başlayacak 1. Lefkoşa Kupası öncesinde kıyafet ve ayakkabılarına kavuştu.

Forma, şort ve çoraplar için Lefkoşa Belediye Kooperatif Bankası’nın katkı koyduğu Haspolat Futbol Okulu’na Kemaler Spor Mağazaları da futbol ayakkabısı desteği verdi.

Toplam 25 çift ayakkabı bugün Kemaler Spor Mağazaları’nın Lefkoşa’da bulunan şubesinde okula bağlı sporculara dağıtılırken, LTB Başkanı Mehmet Harmancı, Kemaler Spor Mağazaları Direktörü Hulusi Kemaler’e katkısı nedeni ile teşekkür etti.

Harmancı ve Kemaler memnun

Harmancı, Haspolat Futbol Okulu’nda yer alan çocukların 1. Lefkoşa Kupası’na katılarak ilk kez deneyim kazanacaklarına işaret ederek, onların bu heyecanlarına ortak olduklarını belirtti.

Başkan Harmancı, centilmence bir turnuva olmasını ve maçların heyecanı yanında dostlukların da oluşmasını beklediğini aktardı.

Kemaler Spor Mağazaları Direktörü Hulusi Kemaler ise sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde böylesi adımlar atmaktan büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederken, futbol okulunda yetişmekte olan çocukların topluma faydalı ve futbolumuza yararlı bireyler olması temennisinde bulundu.

 

Turnuvada ilk gün programı şöyle:

13-14 yaş

  1. maçlar

17.30 GAÜ Çetinkaya-Haspolat FO

17.55 Göçmenköy-K.Kaymaklı

  1. maçlar

18.20 Yenicami-Göçmenköy

18.45 K.Kaymaklı-GAÜ Çetinkaya

  1. maçlar

19.10 Haspolat-K.Kaymaklı

19.35 Yenicami-GAÜ Çetinkaya

  1. maçlar

20.00 Göçmenköy-GAÜ Çetinkaya

20.25 Yenicami-Haspolat FO

  1. maçlar

20.50 K.Kaymaklı-Yenicami

21.15 Haspolat FO-GöçmenköyEtiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı