FutbolSpor

Lefkoşa Kupası Forest’in


İlk kez düzenlenen Lefoşa Kupası dün oynanan üçüncülük ve final maçlarının ardından tamamlandı

KAYMAKLI KUPA’YI 4 GOLLE ALDI: K. Kymaklı-Yenicami arasında oynanan lefoşa Kupası finalini 4-1 kazanan Kaymaklı’nın gollerini Yusuf, Okafor, Asare ve Erdoğan kaydederken Yenicami’nin tek golü de Mehmet Altın’dan geldi

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin ev sahipliğinde ve Nicosia Finans’ın sponsorluğunda bu yıl ilk kez düzenlenen Lefkoşa Kupası, oynanan üçüncülük ve final maçının ardından tamamlandı.

 

Finalin başlama vuruşu LTB Başkanı Mehmet Harmancı’dan

Lefkoşa Atatürk Stadı’nda Osman Özpaşa’nın yönettiği K.Kaymaklı-Yenicami maçının başlama vuruşunu LTB Başkanı Mehmet Harmancı yaptı. Final maçını Spor Dairesi Müdürü Mehmet Özbilgehan, Kulüpler Birliği Başkanı Arslan Bıçaklı da takip etti.

Kaymaklı’dan 4 gollü galibiyet: 4-1

Mücadeleye iyi başlayan K.Kaymaklı, Yusuf ve Okafor’un golleri ile 2-0 üstünlük yakaladı. Yeşil-siyahlılar ilerleyen dakikalarda Paul Asare ve Erdoğan Murat’ın golleri ile farkı 4’e çıkardı. Maçın son golü Yenicami’den Mehmet Altın ile geldi ve K.Kaymaklı ilk kez düzenlenen Lefkoşa Kupası’nı 4-1’le kazandı.

Üçüncülük Göçmenköy’ün

Lefkoşa Kupası’nda İlk günün mağlupları Hamitköy ve Göçmenköy, Hamitköy Esat Erdoğmuş Sahası’nda karşı karşıya geldi. Göçmenköy ilk yarısını yenik kapadığı maçı 4-3 kazandı ve Kupa’yı 3. Sırada tamamladı. Göçmenköy’ın gollerini Joseph (2) ve John Okoli (2) kaydederken, Hamitköy’de goller John Ebuka (2) ve Peter İmah’tan geldi.

 

Tüm takımlara ve hakemlere kupa takdimi yapıldı

Maçın ardından kupa törenine geçildi. Şampiyon K.Kaymaklı’ya kupasını LTB Asbaşkanı Akın Aktunç verdi. Diğer takımlara ve hakemlere de kupa ve plaketleri yetkililer tarafından takdim edildi.Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı