Lefkoşa bildiğiniz gibi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Ocak 28, 2023
Kıbrıs

Lefkoşa bildiğiniz gibi

Lefkoşa bildiğiniz gibi

Lefkoşa’da dün öğle saatlerinde başlayan sağanak yağmur hayatı felç etti. Lefkoşa’da bulunan birçok mahallede su taşkınları oldu.
Yağmuru gören vatandaşlar evlerini basmaması için süpürgelerini alıp sokağa koştu ve evlerinin önünü süpürdü.
Birçok caddede ise şiddetli yağış nedeniyle trafik tıkandı. Su birikintisi olan yollardan geçmeye cesaret edemeyen sürücüler, anayollar içinde “U dönüşü yaparak” yön değiştirmeyi tercih etti.

 


 

“Artık bu sorunu çözsünler”

Kızılbaş’ta sakin Berna Baturalp, her yağmur yağdığında yaşadığı bölgedeki sokakların su dolmasına isyan etti. 1976 yılından beridir aynı yerde yaşadığına işaret eden Baturalp şu şekilde konuştu:
“1976’dan beridir aynı evde kalıyorum. Yıllardır hiçbir şey yapılmadı. Yağmur yağmaya başlar başlamaz evimizi su basmaması için süpürgeleri alıp yolları süpürmeye başlıyoruz. Artık bir yetkili sesimizi duysun.”

 Kızılbaş’ta sakin Berna Baturalp, her yağmur yağdığında yaşadığı bölgedeki sokakların su dolmasına isyan etti

 

Yağmur pazarcıları fena yakaladı

Lefkoşa’da ani başlayan sağanak yağmur Lefkoşa Terminali’ne kurulan pazarı da darmadağın etti. Sabahın erken saatlerinde ülkenin dört bir yanından Lefkoşa’ya gelerek tezgahını kuran pazarcıların birçoğu öğle saatlerinden başlayan şiddetli yağmur nedeniyle alanı terk etmek zorunda kaldı.
Şiddetli yağış nedeniyle alelacele tezgahını terk eden pazarcıların birçoğu meyve sebze gibi satış için getirdikleri birçok ürünü tezgahta bıraktı. Milyonlarca lira yağmurda mahvolup gitti.

Örtülerle ürünleri korumaya çalıştılar
Tezgahını terk etmek istemeyen pazarcılar ise ürünlerin üzerine örtü atarak, satışa sunduğu ürünleri bir nebze olarak yağmur sularından korumaya çalıştı. Ancak yağmurun başlaması ile birlikte pazar yerinde neredeyse hiç müşteri kalmadı.

Pazarcılar üstü kapalı bir alan istedi
Havadis’e konuşan pazarcılar, gerek yağmurlu günlerde gerekse sıcak havalarda yağmurdan ve sıcak havalardan korunmak için üstü kapalı bir pazar alanı istedi. Pazarcılar dün yağan şiddetli yağmur nedeniyle satış için getirdikleri birçok ürünün mahvolup gittiğine dikkat çekti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar