Spor

Lefke’nin sahası 4 maç kapatıldı
 
4 MAÇ SAHA KAPATMA VE 2 BİN TL CEZA:
KTFF Disiplin Kurulu, Lefke taraftarının sahaya girip maçı tatil etmesine sebebiyet vermesi ve bunun aynı sezonda ikinci defa yaşanmasından dolayı Lefke’ye 4 maç saha kapatma ve 2 bin TL para cezası verdiMÜKELLEF’E 3 AY HAK MAHRUMİYETİ:
Disiplin Kurulu ayrıca Lefke Başkanı Yıltaç Mükellef'e maçın hakemine  yönelik yapmış olduğu fiili müdahale ve spor ahlakına aykırı söz ve davranışları nedeni ile ilgili maddeler uyarınca 3 ay süre ile hak mahrumiyeti cezası verildiğini açıkladı

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu, 1 Şubat Pazar günü Bostancı’da oynanan ve çıkan olaylar nedeniyle tatil edilen Bostancı Bağcıl – Lefke maçıyla ilgili kararını açıkladı.
KTFF Disiplin Kurulu, Lefke taraftarının sahaya girip maçı tatil etmesine sebebiyet vermesi ve bunun aynı sezonda ikinci defa yaşanmasından dolayı Lefke’ye 4 maç saha kapatma ve 2 bin TL para cezası verdi.
Disiplin Kurulu ayrıca Lefke Başkanı Yıltaç Mükellef'e maçın hakemine  yönelik yapmış olduğu fiili müdahale ve spor ahlakına aykırı söz ve davranışları nedeni ile ilgili maddeler uyarınca 3 ay süre ile hak mahrumiyeti cezası verildiğini açıkladı.
KTFF’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
01/02/2015 tarihinde Bostancı Yakup Özorun Stadı’nda Bostancı Bağcıl Spor Kulübü ile Lefke Türk Spor Kulübü arasında oynanan K-Pet Süper Lig A takım müsabakasında çıkan saha olayları sebebiyle KTFF tarafından kurulumuza sevk edilen Lefke T.S.K. Başkanı Yıltaç Mükellef ve Lefke T.S.K. haklarında mevcut raporlar, maç görüntüleri incelendikten ve taraftarların sözlü ve yazılı savunmaları alındıktan sonra aşağıdaki kararlar alınmıştır.
Lefke Türk Spor Kulübü taraftarlarının;
a) Stadyum düzenini bozacak şekilde toplu olarak oyun alanına girip maçın tatil edilmesine sebebiyet verdikleri ve sebep oldukları saha olayları nedeniyle ve söz konusu ihlalin aynı sezon içerisinde ikinci kez meydana geldiği de dikkate alındıktan sonra adı geçen kulübe DT 52(1)(a)(g), 52(4), 52(7), 52(8) uyarınca 4 resmi maç saha kapatma cezası ile birlikte 2 bin TL para cezası verilmesine oybirliği ile;
b) Lefke Türk Spor Kulübü Başkanı Yıltaç Mükellef'e maçın hakemine  yönelik yapmış olduğu fiili müdahale ve spor ahlakına aykırı söz ve davranışları nedeni ile DT 35(1)(b) maddesi uyarınca 3 ay süre ile hak mahrumiyeti cezası verilmesine oybirliği ile karar verilmiştir.

Başa dön tuşu