FutbolSpor

Lefke’nin pili bitince


Ahmet ÖZSOY

 

Lefke dün akşam başkentte 4üncü haftanın liderini değişti. Ligde 4üncü haftanın kapanış maçında Yenicami’ye konuk olan menekşe-beyazlılar son 9 dakikaya 2-0 önde girdiği maçı 2-2 tamamladı.

Öncelikle belirtmek isterim ki Lefke futbolcuları benim gördüğüm kadarıyla forma aşkıyla, ruhlarını ortaya koyarak canını dişine takarak mücadele eden ender takımlardan.

Ancak günümüz çağında bu işler değişti. Herşey modern çağa ayak uydurdu. Antrenmanlar, yüklemeler, beslenmeler hatta dinlenmeler bile bilimsel oluyor artık.

İşte Lefke’nin dün 2-0’lık üstünlüğü son 9 dakikada kaybetmesinin tek sebebi yukarıda yazdığın etkenlerle çalışmamasıdır bence. Evet Lefke aşkıyla, forma aşkıyla, renkleri uğruna, Karadağ ruhuyla mücadele edecekler elbette ama bir yere kadar.

Bitime 20 dakika kala falandı sanırım Lefke teknik heyeti çok çalışan, başarılı işler yapan ve yorulan Aziz’i oyundan alıp diri bir oyuncu sahaya koydu. Ancak sahaya girene oyuncu ilerleyen dakikalarda Aziz’in veriminden uzak kalıyor Yenicami oyuncuları bu boşluktan faydalanıyor.

Maçın 78-80’inci dakikası civarı Lefke savunmasının belkemiği futbolculardan Yakup kas sakatlığı yaşıyor yerden kalkamayıp değişiklik istiyor. Kardeşi ve takım kaptanı Aykut geliyor yanına. Aykut da gecenin bir diğer kahramanlarından bu dakikaya kadar. Bağırıp çağırıyor kardeşine “ayağın kopsa oynayacan kalk ayağa” diyor. Yakup ayağa kalkıp oynuyor yukarıda yazdığım ruh ve aşkla tabi. Malum kadro dar..Sonra 5 dakika sonra ayağını kaldırıp topa vuramıyor ve Yenicami golü atıyor. E bu gol öncesinde de takımın orta sahasında gecenin bir başka yıldız ismi Semih artistlik pas vermek isterken Yenicami topu kapıp golün gelişimi gerçekleşiyor onu de eklemekte fayda var.

Ardından bağırıp çağrışmalar ve Yakup’a yüklenmeler oluyor Yakup’un yerine bir başka oyuncu sahaya giriyor. Sonra o oyuncu Yenicami futbolcusu ceza sahasına kadar top sürerken müdahale etmeden sadece yanında koşuyor ve Yenicami oyuncusu asisti yapıp Yenicami’nin beraberlik golü geliyor.

Lefke’li oyuncular dün gerçekten çok mücadele verdi. Çok koşup çok çalıştı. Ama nedense 70ten sonra ayaklarından problem yaşamalar, yerde kalmalar, kas sakatlıkları ve ağrılar falan.. Lefke artık antrenman yaptığı zemine, uygulanan programa, futbolcuların beslenmelerine ve hatta dinlenmelerine bilimsel yönden çekidüzen vermeli.

Yenicami dün liderlikten oldu belki ancak 2-0 mağlup durumdan 2-2’lik beraberlikle ve 1 puan kazanarak maçı tamamladı. 3-2 üstünlük kuracak pozisyonu da buldu hatta Yenicami, ama bundan sonraki haftalarda dün 80’e kadarki ruh ve istekle sahada yer alırlarsa daha çok kan kaybedecekler.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı