Diğer SporlarSpor

Lefke’de ralli heyecanı yaşandı

Lefke Şenlikleri kapsamında düzenlenen Lefke Ralli Sprint’i yoğun izleyici kitlesiyle dün düzenlendi.

Birincilik Mulla -Çağra ikilisinin: On üç ekibin start aldığı yarışta birinciliği Halil Mulla-Mehmet Çağla ikilisi elde ederken, ikinciliği Fikri Macila – Hasan Macila ikilisi yakaladı. Rakiplerinden çok az bir farkla finişe gelen Edim Macila – Eser Harper ikilisi ise yarışta üçüncü oldu.

Fotoğraf: Gürsel Karagözlü

Lefke Şenlikleri kapsamında düzenlenen Lefke Ralli Sprint i yoğun izleyici kitlesiyle Lefke Baraj Bölgesinde 11 Ağustos Cumartesi günü 17:00 da verilen start ile gerçekleşti.

17 ekibin kayıt yaptırdığı ve 13 ekibin start aldığı yarışta ekipler zorlu baraj etabını 3 kez geçtiler. Lefke’nin dağ havası eşliğinde gerçekleşen yarışta Ralli kariyerinde ilk kez birincilik alan Halil Mulla-Mehmet Çağla ikilisi harika bir derece ile birinciliğe ulaştı .İkinciliği Oğlu ile yarışa katılan Fikri Macila – Hasan Macila ikilisi yakalarken o, Üçüncülük Edim Macila – Eser Harper’in oldu .Göksel Macila-Buğra Tabak yarışı 0.1 saniye farkla dördüncü olarak tamamladı.

Lefke Ralli Sprinti’nde Sınıf T1 de Ahmet Esendağlı-Veli Esendağlı , T2 de Serhat Karaoğlan-İsmail Karataç , Sınıf 4 de İbrahim Yolcu Argün , Sınıf R da Edim Macila – Eser Harper , Sınıf N de Halil Mulla-Mehmet Çağla, Sınıf 1 de Fikri Macila-Hasan Macila oldular. Sınıf ödüllerini ve genel klasman ödüllerini Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya verdi.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı