Magazin

Lefke’de “O Ses” Kenan Eyri oldu


KIBRIS MÜZİK YOLCULARI’NDAN MİNİ KONSER: Kıbrıs Müzik Yolcuları’nın mini konseriyle başlayan Lefke Amatör Ses Yarışması’nda Kenan Eyri birinciliği, Sevim Yorulmaz ikinciliği, Aykın Karadal üçüncülüğü kazandı

 

Gürsel KARAGÖZLÜ

 

Lefke’nin kurtuluşunun 45. kurtuluş yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde geçtiğimiz akşam festival alanında gerçekleşen organizasyonda Kıbrıs’ın sevilen seslerinden Nazım Ced ve Hüseyin Emel’den oluşan Kıbrıs Müzik Yolcuları sahne alarak mini bir konser verdi. Kıbrıs Müzik Yolcularının konseri sonrasındaysa “Amatör Ses Yarışması” gerçekleştirildi.

Lefke’nin 45. kurtuluş yıl dönemi nedeniyle ile düzenlenen 16 Ağustos Kurtuluş Şenlikleri çerçevesinde, Hüseyin Emel ve Nazım Ced organizatörlüğünde, Lefke Belediyesi’nin sponsorluğunda yapılan Amatör Ses Yarışması’nda Kenan Eyri seslendirdiği “Mavi Duvar” isimli parça ile 609 puan alarak birinci oldu. “Out Of Love” isimli şarkı ile Sevim Yorulmaz 589 puanla ikinci, “Kerkük” isimli şarkı ile Aykın Karadal 533 puanla üçüncü odu.
Juri başkanlığını İsmail Kaşot’un yaptığı yarışmada jüri üyeleri Hüseyin Yücelten, Muhittin Yangın, Aktan Burcu, Erbay Geceyatmaz, Deniz Amcazade ve Ersan Karaç’tan oluştu.

Yarışmacıların seslendirdiği şarkıların müziklerini Kıbrıs Müzik Yolcuları Grubu’ndan Nazım Ced ve Hüseyin Emel yaptı. Yarışmaya ara verilen bölümlerde Kıbrıs Müzik Yolcuları kendi bestelerinden şarkılar seslendirirken, geçtiğimiz yıl ikinci gelen Melin Emel “Sen Gelmez Oldun” parçasını seslendirdi. Melin Emel amcası Hüseyin Emel ile “Birden geldin aklıma” parçasını seslendirdi.

Teşekkür belgeleri ve ödüller verildi

Yarışmanın sunuculuğunu Hatice Özkan Sevendi yaparken yarışma sonrasında jüri üyelerine ve yarışmaya katılanlara Lefke Belediye Meclis Üyesi Müge Öreç teşekkür belgesi verdi.

Kıbrıs Müzik Yolcuları, kendi müziklerinden oluşan Müzik kitabını tüm yarışmacılara takdim ettiler.

Juri üyeleri değerlendirmelerini yaparken, 2017 yılı birincisi Yasemin Nafi ve 2018 yılı birincisi Sergen Özbay birinci geldikleri parçaları seslendirdiler.

Yarışmada 1. gelen Kenan Eyri’ye 1000 TL, 2. gelen Sevim Yorulmaz’a 750 TL ve 3. Gelen Aykın Karadal’a 500 TL para ödülü verildi. Yarışmadan sonra, 1. gelen Kenan Eyri seslendirdiği “Mavi Duvar” isimli parçayı bir kez daha seslendirdi.

 

(Fotoğraflar: Mustafa ŞENAL)
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı