Kıbrıs

Lefke’de Esentepe Mahallesi yeşillendiGürsel KARAGÖZLÜ
Lefke Çevre ve Tanıtma Derneği ile Lefke Avrupa Üniversitesi işbirliği ( LAÜ ) ve Lefke Belediyesi’nin desteğiyle Lefke’de Esentepe mahallesinde Harnup, Servi, Çam, Alıç, Badem olmak üzere 500 Fidan dikimi yapıldı.Lefke Çevre ve Tanıtma Derneği ile Lefke Avrupa Üniversitesi Dr. Fazıl Küçük Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü’nün Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında gerçekleştirilen ortak projede Lefke’nin Esentepe mahallesi bölgesinde, LAÜ, Lefke İstiklal İlkokulu, Cengizköy Keşifler Adası anaokulu,  Gaziveren anaokulu öğrencileri, Lefke Belediyesi Emekçileri ve bazı sivil toplum örgütü temsilcileri katılarak fidan dikti.

Lefke Belediyesi’nin desteğiyle çevreye karşı duyarlılığı artırmak amacıyla gerçekleştirilen etkinliğe LAÜ öğrencilerinin yanı sıra bölge okullarından da öğrenciler ve bazı sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Etkinlikle ilgili olarak konuşan LAÜ Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü Başkanı Çağda Kıvanç Çağanağa, böyle ortak bir projede yer almaktan mutlu olduklarını belirterek, tüm bölge okullarının projeye destek verdiğini kaydetti. Amaçlarının çevre bilincini yaymak ve yeni neslin çevreye duyarlı olmasını sağlamak olduğuna işaret eden Çağanağa, etkinliğin öğrencilerin kişisel gelişimine de katkı koyduğunu söyledi.

Lefke Çevre ve Tanıtma Derneği Başkanı Ahmet Hızlı da etkinlik için yıllardır ağaçsız olan bir bölgeyi seçtiklerini belirterek, bölge okullarının, LAÜ’nün ve Lefke Belediyesi’nin katkılarına teşekkür etti.

Hızlı, bu projenin devamını getirmek için de LAÜ ile ortak çalışmalara imza atmaya devam edeceklerini vurguladı.

 

 

 

Başa dön tuşu