Lefke’de coşkulu bayram kutlaması - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Kıbrıs

Lefke’de coşkulu bayram kutlaması

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100 yılı, Lefke’de şölen tadında kutlandı

Gürsel KARAGÖZLÜ


19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, bu yıl diğer yıllardan farklı olarak stadyumların dışında şölen şeklinde kutlandı.

Lefke’de Cengiz Topel Endüstri Meslek Lisesi (CTEML),Lefke Gazi Lisesi (LGL), Lefke Belediyesi Halk Dansları ekibi, Güzelyurt Meslek Lisesi ve Kuzey Kıbrıs Türk kızılayı Gönüllüleri 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100 yılını ortak törenlerle kutladı. Kutlama çerçevesinde iki ayrı tören düzenlendi.

İlk tören saat 09.30’da Lefke’de Atatürk Anıtında yapıldı. Protokol sırasına göre Anıta çelenklerin sunulmasıyla başladı. Ardından 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı eşliğinde bayraklar göndere çekildi. Günün anlam ve önemini belirten konuşma ve okunan şiirlerle ilk tören sona erdi.

İkinci tören, saat 18.00’de Lefke Kaymakamlığı önünde tüm grupların toplanması ve saat 18.30’da Lefke Gazi Lisesi Bando takımı liderliğinde Kortej yürüyüşü ile gruplar Atatürk anıtı önüne geldiler.

Saat 19.19’da Atabarı Marşı ile kutlamalar başladı.

Kutlamalarda, CTEML Modern Dans grubu, Kahon ve Vucut Parküsyonu Dans grubu, Efeler Dansı Grubu gösteriler sundu. Ardından Lefke Belediyesi Halk Dansları ekibinin Halk dansları gösterisi, LGL’nin modern dans grubu gösterisi, CTEML’nin Kovboylar dans grubu, Hand Show dans grubu, Güzelyurt Meslek Lisesinin konseri ve Kuzey Kıbrıs Türk kızılayı Gönüllülerinin konseri ile son buldu.

Şölene, Lefke Kaymakamı Sadi Güneş, Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, Lefke Muhtarı Turgay Özersoy, CTEML Müdürü Kazım İrdem, LGL müdürü Ziya Tüzel, her iki okulun öğretmenleri, öğrencileri ve halk katıldı.

 

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar