Magazin

LBT, “Hayalet Kumpanya” perde açtı


Lefkoşa Belediye Tiyatrosu, “Hayalet Kumpanya” oyunu ile önceki akşam Bandabuliya Sahnesi’nde sezonu açtı.

 

Oyunun çevirmenliğini yapan Türk Tiyatro, sinema, dizi oyuncusu, şair, oyun yazarı, çevirmen Yılmaz Gruda’nın da hazır bulunduğu gecede Lefkoşa Belediye Tiyatrosu oyuncuları sergiledikleri performans ile büyük alkış aldı.

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Aliye Ummanel, oyun sonunda Yılmaz Gruda’yı sahneye davet ederek, “Hayalet Kumpanya” oyununun sezon açılışına katılımından dolayı teşekkür etti.

Tiyatro severlerin alkışları eşliğinde sahneye çıkan Türk Tiyatrosu’nun önemli ustası Yılmaz Gruda ise yaptığı konuşmada Lefkoşa Belediye Tiyatrosu oyuncularının başarılı bir performans sergilediğini ifade ederek, herkesi oyunu izlemeye davet etti.  Tiyatroların seyircisi ile var olduğunu belirten Gruda, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun da sahnelediği oyunlarla takdiri ve desteklenmeyi sonuna kadar hak ettiğini vurguladı.

Anton Çehov’un kısa oyunlarından oluşan, Yılmaz Gruda’nın çevirdiği, Yiğit Sertdemir’in yönettiği, tek perdelik “Hayalet Kumpanya” oyununda, Deniz Çakır, Barış Refikoğlu, Aytunç Şabanlı, Osman Ateş, Özgür Oktay, Döndü Özata, Hatice Tezcan, İzel Seylani, Asu Demircioğlu, Cem Aykut, Melihat Melis Beşe, Melek Erdil, Umut Ersoy ve Havva Güleş rol aldı. Orkestrada ise Hüseyin Kırmızı, Hüseyin Altan, Ali Suyolcu ve Behiç Anibal yer aldı.

 

Oyunun dramaturjisi ve şarkı sözlerini Aliye Ummanel, özgün müziğini Osman Ateş, müzik düzenlemesini Cahit Kutrafalı, dekor kostüm tasarımını Özlem Yetkili, Afiş tasarımını Umut Ersoy ve reji asistanlığını Burçin Yel yaptı. Bunun yanında, ışık uygulamasını Salih Kanatlı, efekt uygulamasını Mehmet Eseri, dekor uygulamasını ise Mehmet Demir, Şükrü Demir ve Ergün Demir üstlendi.
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı