LAÜ’nün kral ve kraliçesi seçildi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Ocak 28, 2023
Magazin

LAÜ’nün kral ve kraliçesi seçildi

LAÜ Bahar Şenlikleri kapsamında düzenlenen LAÜ Kral ve Kraliçe Yarışması’nda 18 yaşındaki Sera Duralcan kraliçelik tacını takarken, kral tacını ise 19 yaşındaki Gökmen Yeşilırmaklı taktı. İkincilik taçlarını Gaukhar Abdikerim, Ikenna Maduawgu takarken, üçüncülük ise Tağmur Kılıç ve Mert Demiray’ın oldu
12 yıl aradan sonra gerçekleşen yarışmada Dostluk Kralı Burak Çan, Dostluk Kraliçesi ise Assel Zhargakova oldu

Lefke Avrupa Üniversitesi XI. Geleneksel Bahar Şenlikleri kapsamında gerçekleşen ve 26 adaydan oluşan LAÜ Kral ve Kraliçesi Yarışması’nda 8 kişilik seçici kurulun oylaması ile aday öğrenciler derecelerine kavuştular.
Günkut Ajans tarafından organize edilen ve 12 yıl aradan sonra ikinci kez gerçekleşen LAÜ Kral ve Kraliçesi Yarışması kalabalık bir izleyici huzurunda muhteşem bir görsel gösteride gerçekleşti.
Seçici kurul başkanlığını LAU Rektörü Prof. Dr. Ahmet Bülend Göksel'in yaptığı kurulda, Mehmet Yalçın, Zehra Günkut, Cem Pişmiş, Cennet Erol, Ayşen Can, İmge Kemaloğlu ve Ersun Şeytanoğlu yer aldı.
Çeşitli kurum ve kuruluşların katkıları ile çeşitli ödüllerle de desteklenen gecede büyük seçici kurul kararı ile bayan kategorisinde birinciliği 18 yaşındaki Sera Durakcan alırken, ikinci 23 yaşındaki Gaukhar Abdikerim, üçüncülüğü ise 23 yaşındaki Tağmur Kılıç aldı. Bay kategorisinde ise LAÜ kralı 19 yaşındaki Gökmen Yeşilırmaklı olurken, ikinciliği 19 yaşındaki Ikenna Maduawgu, üçüncülüğü ise 21 yaşındaki Mert Demiray aldı.
Dostluk Kralı Burak Çan, Dostluk Kraliçesi ise Assel Zhargakova oldu.
Midye Butik ve Sema Butik kostümleri ile sahnede yarışan adaylar, hazırlanan koreografide büyük bir başarı ile derece için podyumda yer aldı.
Fahriye Özay, Kıbrıs Müzik Yolcuları, Ayşegül Zaim şarkıları ile LAÜ dans grupları dansları ile geceye katkı koyan isimler arasında yer aldı.


Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar