FutbolSpor

LAÜ’den imza şovBasketbolda transfer dönemi dün tamamlanırken Lefke Avrupa Üniversitesi dört önemli ismi daha renklerine bağladı

DÖRT İSİM İMZA ATTI:

Mavi beyazlılar, transferin son gününde YDÜ’den Arif, Mapfree’den Mustafa ve kapanan Girne Üniversitesi’nden Hamit ile Hüseyin’i kadrosuna kattı

Tonguç KOTAK

Basketbolda transfer dönemi dün resmen kapanırken Lefke Avrupa Üniversitesi ile Koopspor son günde önemli imzalar attırdılar.

1-15 Eylül tarihlerinde gerçekleşen transferde büyük kulüpler transferlerini son gün yaptılar.

LAÜ’den 4 imza birden

Bu sezon takımın başına Orhun Mevlit’i getiren Lefke Avrupa Üniversitesi transferde 4 önemli isme imza attırdı.

Mavi beyazlılar, Yakın Doğu Üniversitesi ile sorun yaşayan Arif Yılmabaşar’ı kadrosuna katarken daha önceden anlaşmaya vardığı oyuncular Mapfree’den Mustafa Rıfkı ve kapanan Girne Üniversitesi’nden Hamit Çeliktaşlılar ile Hüseyin Çağsın’ı da resmen renklerine bağladı.

Hazırlık maçı LAÜ’nün

Basketbol Süper Ligi ekipleri öte yandan hazırlık maçlarına da başladı. Necati Taşkın İlkokulu Spor Salonu’nda dün Lefke Avrupa Üniversitesi ile Girne Amerikan Üniversitesi karşılaştı. Bu zorlu hazırlık maçını Lefke Avrupa Üniversitesi 83-58 kazandı.

Mert Güçlü, Koop’ta

Büyük Erkekler Liginin güçlü takımı Koopspor, Girne Üniversitesi’nin kapanması nedeniyle boşta kalan eski oyuncusu Mert Güçlü’yü yeniden kadroya dahil etti.

Bu arada Koopspor, Mağusa Gelişim Akademisi’nin genç takımında oynayan Timur’u da transfer etti ancak genç oyuncunun statüsü ile ilgili problemin olması nedeniyle Basketbol Federasyonu konuyu görüştükten sonra kararını açıklayacak.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı