Spor

LAÜ’de ilk hedef play-off


MEVLİT İDDALI: LAÜ Antrenörü Orhun Mevlit, “Alt yapıdan yetişen iki sporcumuz bizlerle birlikte olacak. Bu yıl sekiz yerli transfer yaptık. Kadromuzu biraz daha güçlendirmeye çalışacağız. Doğru yabancı transferi de yaptığımız anda Play-Off’a oynayan bir takım olacağız.”dedi

LAÜ’DE OLMAKTAN MUTLUYUM: Mevlit, “ LAÜ’ye  antrenör olarak teklif aldığım zaman büyük bir keyif aldım. Lefke halkının ve LAÜ öğrencilerinin enerjisinin çok yüksek olduğunu biliyorum. Taraftarların enerjilerini tribüne yansıtmaları bizler için çok ciddi itici güç olacaktır.” diye konuştu

Gürsel KARAGÖZLÜ

Basketbol Büyük Erkekler Ligi’nde bu yıl iddialı bir takım kuran Lefke Avrupa Üniversitesi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Bu sezon transferde önemli isimleri kadrosuna katan mor beyazlılar, takımı da deneyimli antrenör Orhun Mevlit’e emanet ederek hedef  büyüttüler.
Mor beyazlılar çalışmalarını LAÜ Spor Salonu’nda antrenör Orhun Mevlit yönetiminde sürdürürken yabancılar henüz takıma katılmadı.

İddalıyız
Lefke Avrupa Üniversitesi antrenörü Orhun Mevlit idman öncesinde Havadis’in sorularını yanıtladı.
Mevlit şöyle konuştu: “Takımımız geçtiğimiz yıl özel bir statü ile liglere katıldı. Bu yıl liglerde ikinci yılımız. Yeni sezona iddialı bir şekilde giriyoruz. Geçen yılki kadromuzdan alt yapıdan yetişen iki sporcumuz bizlerle birlikte olacak. Bu yıl sekiz yerli transfer yaptık. Kadromuzu biraz daha güçlendirmeye çalışacağız. Doğru yabancı transferi de yaptığımız anda Play-Off’a oynayan bir takım olacağız.  Yedi takımlı ligde ilk dört takım play-off’a gidiyor. Bu yedi takımdan 6 güçlü takım var. Bizde bu 6 takımdan bir tanesiyiz. Ligde 2 takımı altımıza alıp, ilk dörde girerek Play-Off’u Lefke’ye taşımamız gerekir.”dedi.

Buraya gelmekten mutluyum
Orhun Mevlit açıklamalarına şöyle devam etti: “LAÜ’ye antrenör olarak teklif aldığım zaman büyük mutluluk yaşadım. Lefke halkının ve LAÜ öğrencilerinin enerjisinin çok yüksek olduğunu biliyorum. Taraftarların enerjilerini tribüne yansıtmaları bizler için çok ciddi itici güç olacaktır. Çünkü Kıbrıs’ta maalesef sahada oynanan basketbol her geçen gün ilerlemesine rağmen bunu tribünle buluşturma fırsatı bulunamadı. Maçlar, yüzlü rakamlarda oynandı ancak coşkusu yüksek seyirciye oynanamadı. Biz bunu bir ilk yaparak, seyirci ile basketbolu birleştirici bir organizasyon yapmak istiyoruz. Bu konuda Lefke halkı, LAÜ öğrencileri, oyuncularım ve bende heyecan duyuyorum. Üniversitemiz bizlere çok ciddi bir kaynak yarattı. Bundan dolayı tüm yönetime teşekkür ederim. Umarım ilk dört içerisine gireriz ve bunu başarırız. Yabancılar konusunda henüz net bir anlaşmamız yok. Üç yabancı ile bir ön anlaşmamız var. Üniversite üst yönetimi ile görüşerek deneyimi daha yüksek, daha farklı oyuncular getirebilme konusunda bir görüş alış verişimiz var. İnşallah bunu önümüzdeki günlerde netleştiririz.”açıklamasında bulundu.

Yabancılarımızı netleştiriyoruz
Mevlit takıma katılacak yabancılar konusunda da çarpıcı açıklamalarda bularak şunlar söyledi: “Turnuvaların başlangıcına kadar yani Kasım ayının ilk haftasında yabancılarımız bize katılır. İki yerli sporcuyu daha kadromuza katmamız gerekir ki Play-Off’u garantileyelim. LAÜ basketbol takımını geçen yıl iki kez izleme olanağı buldum. Tribünü çok tutkulu bir taraftar grubu var. Bu bizlere çok büyük artı getirecek. Rakiplerimize baktığımız zaman 25-26 yılını dolduran takımlar olduğunu görüyoruz. Bunlar çok ciddi bilgi birikimi olan kulüpler. Onlarla mücadele edebilmek için ekstra bir şeyler koymamız gerekir. Geçen yıl şampiyon olan takımın sporcusu Ahmet’i bu yıl kadromuza kattık. DAÜ’den eski oyuncum Burak bizlerle olacak. Takımımıza kattığımız 8 oyuncudan 6 oyuncu ile daha önceden çalışma fırsatı bulduğum oyuncular. Bildiğim oyuncular. Yabancıları doğru seçersek hiçbir sıkıntı kalmaz. İlk hedefimiz Play-Off’a kalmak. Daha sonra Şubat ayında yol haritamızı ona göre çizeceğiz. “dedi.

Sezonu resmen açtık

Orhun Mevlit, “Resmi olarak ilk antrenmanımızı yaptık. LAÜ’de yönetimin bizlere oldukça ilgisi var. Kendilerine sizlerin aracılığı ile teşekkür ederim. Son olarak şunu söylemek isterim ki itici gücümüz olacak Lefke halkının ve LAÜ öğrencilerinin tribünlerdeki yerlerini almaları. İtici gücümüz olacak taraftarlarımıza kendilerine basketbolumuz ile keyif alabilecekleri son topa kadar atlayan, son topa kadar mücadele eden bir takım yaratmak istiyoruz. Bizi izlemeye devam etsinler diyorum.” dedi.Başa dön tuşu