Köşe Yazarları

LAÜ ligin şeklini değiştirdiTonguç KOTAK

Yakın Doğu evinde mi yoksa deplasmanda mı oynadı bu ekibi yönetenler önce bir düşünmeli sonra da cevabını aramalıdır.

Lefke Avrupa Üniversitesi’nde Doğukan ile Berk olmasa Arkan hoca ne çare üretecek çok merak ediyorum. Peter hatası LAÜ için büyük bir hata. Manojlovic sakatlıktan sonra takıma katkısı 0. Ya Lawson bir uzun hem de çok uzun bir adam o 3 saniye koridorunu darmadağın etmesi gerekiyor ama İngiliz 34 dakikada 9 ribaunt alırsa ve şutlarda denge sorunu varsa kenar yönetimi buna çare bulması gerekir. Douglas daha katkı vermeli. Kemal hoca ikinci yarıdaki savunmasını maça yaymalı. LAÜ kolay sayı yiyor evet akşam zaman zaman savunmada iyi işler yaptılar ama o da YDÜ’nün dengesiz hücumundan kaynaklandı. Evet kazanan daima haklıdır ama LAÜ’de sorun hem sahada hem tribünde. Tribündeki sorun çözülmezse her maçı seyircisiz oynarlar. LAÜ kazanıp ligin üst tarafını çorbaya çevirdi.Koop’u lider yaptı. Finali Koop – YDÜ’ye bıraktı.

Yakın Doğu Üniversitesi, Mandic’siz oynamayı bilmiyor. O olmayınca işler ters ama çok ters gidiyor. 2,16’lık Misanovic boyu kadar düşünebilse çok işler yapar ama sahada kendfi bile ne yaptığını bilmiyor. Halil ve Anderson’dan 39 sayı geldi. Berkem gibi genç bir isim oyunda kaldığı anlarda iyi iş yaptı. Halit hoca son iki maçı kazanmak istiyorsa takımın kontrolünde tutması gerek yoksa işi çok ama çok zor olacak. Yakın Doğu dengesiz oynuyor. Bunu da çözecek kenar yönetimi ama iş işten geçmeden.

Ve gelelim hiç yazmak istemem ama “Hakem” konusuna. Eğer bir maçta 42 faul çalınırsa ve bunların bazıları çalınmak için çalınınca orada sorun var demektir. Bundan sonra dengeli hakemler maçlara verilmeli. Yoksa başlar çok ama çok ağrır.


Etiketler

Benzer Haberler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı