Spor

Lastikler Doğu’da yanacak

 Sezonun ilk drift yarışı bugün Mağusa Tır Parkı’nda gerçekleşecek. Saat 11.00’e kadar kayıtların süreceği yarış saat 14.00’te start alacak. Geçen yıl gösteri amaçlı yapılan twin drift bu yıl ilk kez yarış olarak gerçekleşecek ve araçlar ikili olarak saat 16.30 itibarıyla start alacak. Yarışa Güney Kıbrıs’tan da ilgi var

Kuzey Kıbrıs Otomobil Kurumu’nun organize ettiği 2013 KKTC Alpet Drift Şampiyonası bugün Mağusa’da gerçekleştirilecek. Argold Prestige Cars sponsorluğunda Mağusa Tır Parkı’nda yapılacak yarış için son kayıtlar bugün saat 11.00’e kadar alınacak. Şu ana kadar yaklaşık 20 aracın kayıt yaptırdığı drift yarışına Güney Kıbrıs’tan da araçlar katılacak.
Kurum başkanı Zeki Topcu ve ekibinin önderliğinde geçtiğimiz yıl başarı ile gerçekleştirilen yarışlarda gösteri amaçlı araçlar piste iki iki (twin drift) de çıkmışlardı. KKTC tarihinde bu yıl ilk kez twin drift gösteri değil de yarış şeklinde yapılacak. Bugün yapılacak yarışın son ayağında araçlar piste iki iki çıkacaklar. KKTC motor sporları sevenleri söz konusu yarışı uzun zamandır heyecanla beklemekteydi ve kurum bugünkü yarışa twin drifti dahil etti.
Geçtiğimiz sezonunun drift şampiyonu İbrahim Yücebaş ve ünlü yarışmacılardan Celal Bozbeyli, Edim Macila, Kerim Beşok, Enver Haskasap, Ali Özkan, Ulus Candanal gibi isimlerin katılacağı yarışma saat 11.00’de serbest antrenmanlar başlayacak.
Saat 14.00’te tekli sıralama turları ile başlayacak drift yarışı saat 16.30’da ikili çıkışlarla devam edecek.
Yarışma hakkında açıklamada bulunan kurum başkan Zeki Topcu, yeni kurmuş oldukları Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün öncelikli hedefinin KKTC Drift Şampiyonası’nı başarı ile gerçekleştirmek olduğunu söyledi. Bu doğrultuda büyük çabalar sarf ettiklerini ve tüm halkımızı Mağusa Tır Parkı’na davet ettiklerini söyleyen Topçu, gerçek anlamda bir görsel şölen hazırlandığını, ilk kez “twin drift” yani ikili drift yarışmalarını gerçekleştirmenin de haklı gururunu ve heyecanını yaşadıklarını bildirdi.
Yarışa katılması kesin olanlar şöyle:
İbrahim Yücebaş, Edim Macila, Kerim Beşok, Celal Bozbeyli, Ulus Candanal, Enver Haskasap, Eser Yılsay, Ali Özkan, Önder Zaim, Hasan Kanat, Asil Argüden, Nikolas Patak, Güney Kesim Kontenjanı, Güney Kesim Kontenjanı, Güney Kesim Kontenjanı.
Yarış programı şöyle:
Saat 11.00 Kayıtların Kapanışı
Saat 12.00 Serbest Antrenman Başlangıcı
Saat 14.30 Sıralama Turları Başlangıcı
Saat 16.30 İkili Çıkışlar Başlangıcı
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı