Lapta’da başkan adayı çıkmadı

4 Temmuz 2013 Perşembe | 11:29
Lapta’da başkan adayı çıkmadı

 

Coşkun KUTAY

Lapta, 2012-13 futbol sezonu Telsim Süper Ligi ilk devresini, mevcut teknik ve idari yapısının yanı sıra, sahip olduğu futbolcu potansiyeli dikkate alındığında, “beklenmedik” bir şekilde16 puanla “onuncu” sırada tamamladı.
Ancak daha sonra; yönetim olarak alınan “radikal” kararların uygulama safhasına konulması neticesinde ortaya çıkan “mental” değişiklikler ve bu arada beraberinde gelen “olumlu” sonuçlar Lapta’yı, 23. haftada evinde oynadığı Hamitköy karşılaşmasına kadar, ikinci devrenin en başarılı birkaç takımından birisi konumuna getirdi. Bu karşılaşmada alınacak bir galibiyet, Lapta’yı zirve takımları arasına taşıyacakken, gelen beraberlik puanını 30’a çıkarttı ve orada “kaldı”. Zira, daha sonra “olmazlar-oldu” ve en önemlisi Göçmenköy’e evinde yenildi ve +1 puan avantajı ile başladığı play-out karşılaşmaları sonrasında 1. Lige düştü.
Yönetim sıfır borçla devredilecek.
Lapta’nın, yaşanan büyük “şok’un” etkisini üzerinden “hala” atamadığı, geçtiğimiz gece yapılan Genel Kurul’da bir kere daha ortaya çıktı. Başkanlık görevinden ayrılacağını ve bu arada yönetimi “sıfır borçla” devredeceğini ısrarla belirten Başkan Fuat Namsoy’un yaptığı açık davete rağmen, son dakikaya kadar Genel Kurulda başkan adayı çıkmadı. Ve bu arada yeterli üye sayısına ulaşılamayınca da, Genel Kurul 10 Temmuz Çarşamba gününe ertelendi.
Başkan Fuat Namsoy, genel kurulu takip eden Havadis’e yaptığı açıklamada; kulübün bankalara, piyasaya ve futbolculara borçlu olduğunu belirtti. Satmayı düşündükleri bazı futbolculardan elde edilen gelir ile futbolculara olan borçlarını kapatacaklarını dile getiren Namsoy, diğer borçları kendisinin “üstleneceğini” ve yönetimi “sıfır borçla” devredeceğini vurguladı. Ve Lapta camiasının, bir an önce “el birliği ile” yeni bir başkan çıkartmasının önemine değindi. Başkan Namsoy konuşmasının sonunda,  Lapta’nın “istikrarlı” bir geleceğe kavuşma plan-projesinde önceliğin, Belediye Başkanlıklarına “bağımlı” yönetim anlayışının olmaması gerektiğini vurguladı. Ve yeni kurulacak yönetime başarılar diledi.