FutbolSpor

Lapta 1. Lig’de kaldı






SON MAÇLAR ÖNCESİNDE GARANTİLEDİ: İki takımın 1. Lig’de kalacağı, dört takımın ise BTM’ye düşeceği Play-Out Grubu 4. maçlarının ardından Lapta 10 puanla zirvede yer aldı ve son maçlar öncesinde 1. Lig’de kalmayı garantiledi

SON HAFTA BÜYÜK ÇEKİŞME YAŞANACAK: 1 .Lig’de kalacak son takım, 5. maçların ardından belli olacak. 7 puanlı Doğancı ile 6’şar puanlı takımlardan Görneç, Ortaköy ve İskele Trabzon son haftada ligde kalma adına kıyasıya mücadele verecek

[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]6[/dropcap] takımın mücadele ettiği ve tek devre lig usulüne göre 5 hafta üzerinden oynanan K-Pet 2. Lig Play-Out Grubu’nda 4’üncü maçlar dün oynandı.

İki takımın 1. Lig’de kalacağı, dört takımın ise BTM’ye düşeceği Play-Out Grubu 4. maçlarının ardından Lapta 10 puanla zirvede yer aldı ve son maçlar öncesinde 1. Lig’de kalmayı garantiledi.

Lapta dün karşılaştığı Doğancı ile 1-1 berabere kaldı. Bu sonucun ardından Lapta puanını 10 yaparak son hafta öncesinde 1. Lig’de kalma barajı altında yer alan takımlara 4 puan fark yaptı ve ligde kalmayı garantiledi.

Doğancı ise 7 puanla ikinci sırada yer alarak son haftaya rakipleri karşısında bir adım önde girecek.

Görneç, İskele Trabzon’u 3-0 mağlup ederek puan durumunda hem rakibini yakaladı hem de 1. Lig’de kalma şansını son haftaya taşıdı. Görneç ile İskele Trabzon son haftaya 6’şar puanla girecek.

Tam 11 golün atıldığı karşılaşmada Ortaköy, Geçitkale’yi 6-5 yendi. Bu sonuçla Ortaköy puanını 6 yaparak ligde kalma umutlarını ayakta tutarken Geçitkale’nin BTM’ye düşmesi kesinleşti.

Play-out grubunda 1. Lig’de kalacak son takım, 5. maçların ardından belli olacak.

7 puanlı Doğancı ile 6’şar puanlı takımlardan Görneç, Ortaköy ve İskele Trabzon son haftada ligde kalma adına kıyasıya mücadele verecek. Bu 4 takımdan biri 1. Lig’de kalacak, diğer 3’ü ise BTM’ye düşecek.

Görneç-İ.Trabzon: 3-0

Yer: Türkmenköy Mehmet Ali Toker Stadı

Hakemler: Utku Hamamcıoğlu, Cemal Sakallı, Cem Öksüzoğulları

Görneç: Çayan, Louka, Hasan, Celal (Dk.75 Hüseyin Keleş), Cemre (Dk.55 Efe), Fehim, Hüseyin, Mehmet, Arda, İrfan

İ.Trabzon: Hamit, Murat, Serkan, Hacı, Aynan (Dk.60 Seyfi), Ahmet, Abdi, Anıl, Osman, Samet (Dk.46 Mehmet Turgut), Doğan (Dk.70 Ahmet Orun)

Goller: Dk.47, Dk.76 Hüseyin, Dk.88 İrfan (Görneç)

Geçitkale-Ortaköy:  5-6

Yer: Balıkesir Stadı

Hakemler: Emre Öztaşlı, Kaan Koday, Halil Erdem Canaloğlu

Geçitkale: Hasan, Kazım, Nahit, Ekrem, Ali Öztürk, Ali Elmas (Dk.31 Mehmet), İbrahim (Dk.46 Onurhan), Kutluhan, Birkan, Ferdi, Ramazan

Ortaköy: Uğurcan, Gürkan (Dk.80 Serdar), Salih, Hüseyin Şevki, Raşit, Ferhat, Hakkı (Dk.46 Hasan Atalay), Hasan, Hüseyin Akkurt (Dk.80 Fuat), Mehmet

Goller: Dk.55 Birkan, Dk.61 Onurhan, Dk.65 Hasan, Dk.85 Ramazan, Dk.87 Kutluhan (Geçitkale) – Dk.18, Dk.23, Dk.75 Hüseyin Akkurt, Dk.69, Dk.73, Dk.88 Ferhat (Ortaköy)

Doğancı-Lapta:  1-1

Yer: Güzelyurt Zafer Stadı

Hakemler: Serkan Durmaz, Hasan Eriş, Mehmet Ekşici

Doğancı: Vedat, Muhammet, Murat, Gürbay, Hüseyin, Salih Özdoğanoğlu, Enver (Dk.63 Barış Avşar), Can, Gökhan (Dk.31 Barış Kurt), Salih Oyal (Dk.75 Lütfü), Serdar

Lapta: Emre, Ozan, Orhan, Yasin Kansu, Mehmet, Göksel, Ramazan, Selçuk, İbrahim (Dk.46 Soner), Emrah (Dk.46 Ferit), Akın (Dk.62 Mustafa)

Goller: Dk.72 Gürbay (Doğancı) – Dk.38 Göksel (Lapta)

 

Play-Out Grubu Puan Durumu

Takım                  O             G             B             M           A            Y            AV           P

1.Lapta                  4             3             1             0             8            2             6             10

2.Doğancı              4             2             1             1             7             4             3             7

3.Görneç               4             2             0             2             5             4             1             6

4.Ortaköy              4             2             0             2             10           11           -1            6

5.İ.Trabzon            4             2             0             2             6             9             -3            6

6.Geçitkale            4             0             0             4             6             12           -6            0

  1. maçların sonuçları:

Görneç-İ.Trabzon: 3-0

Geçitkale-Ortaköy: 5-6

Doğancı-Lapta: 1-1

 

  1. maçların programı :

Lapta- Geçitkale

İ.Trabzon-Doğancı

Ortaköy-Görneç







Başa dön tuşu