Spor

Kurtuluş’un “Savaşkan” rekorları

 

KURTULUŞ LİSESİ’NDEN 4 REKOR:
Ankara 19 Mayıs Stadı’nda 2 gün süren finallerde hem kızlarda hem de erkeklerde ülkemizi Kurtuluş Lisesi temsil ederken Güzelyurt ekibi öğrencileri yarışlarda 4 KKTC rekoru kırdı. Kurtuluş Lisesi kız ve erkek atletizm takımı kafilesi bugün akşam yurda dönecek

SAVAŞKAN KARDEŞLERİN BAŞARISI:
Yarışların ikinci gününde Buse Savaşkan genç kız yüksek atlamada Türkiye birinciliğiyle beraber KKTC rekoru kırarken kardeşi Kaan Savaşkan da 110 metre engelli ve 300 metre engelli de KKTC rekorunun sahibi oldu. Yarışların ilk gününde ise Sahil Beyaz genç kızlar sırıkla atlamada kendisine ait KKTC rekorunu kırmıştı

Okan KARADEMİR

Ankara’da gerçekleşen Türkiye Liselerarası (Gençler) Atletizm Şampiyonası dün tamamlandı.
Ankara 19 Mayıs Stadı’nda 2 gün süren finallerde hem kızlarda hem de erkeklerde ülkemizi Kurtuluş Lisesi temsil ederken Güzelyurt ekibi öğrencileri yarışlarda 4 KKTC rekoru kırdı.
Yarışların ikinci gününde Buse Savaşkan genç kız yüksek atlamada Türkiye birinciliğiyle beraber KKTC rekoru kırarken kardeşi Kaan Savaşkan da 110 metre engelli ve 300 metre engelli 2 KKTC rekorunun sahibi oldu.
Öte yandan yarışların ilk gününde Sahil Beyaz ise genç kızlar sırıkla atlamada kendisine ait KKTC rekorunu kırmıştı.
Kurtuluş Lisesi kız ve erkek atletizm takımı kafilesi bugün akşam yurda dönecek.

Savaşkan kardeşlerin başarısı
Dün yapılan yarışların ikinci gününde iki kardeş Kaan Savaşkan ve Buse Savaşkan 3 rekor birden kırdı.
Buse Savaşkan, genç kız yüksek atlamada 1.68’lik derecesiyle Türkiye birincisi olurken aynı zamanda 1.67’lik KKTC gençler rekorunu da kırmayı başardı.
Kaan Savaşkan ise genç erkek 110 metre engelli branşında 15.04 sn’lik dereceyle Erdal Sakaoğlu’na ait KKTC okullar rekorunu 15.02 sn ile kırdı.
Kaan 300 metre 300 metre engelli branşında ise kendisine ait olan KKTC okullar rekorunu 39.68 sn’den 39.50’ye düşürerek yarışlarda 2 rekor birden kırdı.

İlk rekor Sahil’den gelmişti
Yarışların ilk gününde Sahil Beyaz genç kızlar sırıkla atlama branşında kendisine ait olan 2.60 cm’lik KKTC okullar rekorunu 10 cm daha geliştirerek 2.70 cm ile kırmıştı.
Öte yandan genç kızlarda Debriye Kuşçu 200 metre yarışında 26.01 sn’lik derecesiyle Türkiye üçüncüsü olarak bronz madalya kazandı.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı