Kürtül 7 Ay Hapis Yatacak - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
Kıbrıs

Kürtül 7 Ay Hapis Yatacak

Kürtül 7 Ay Hapis Yatacak

 

Duygu ALAN


Vize borcu yüzünden 1996 yılında Gazimağusa Limanı’ndan kaçak olarak Türkiye’ye giden ve 2013 yılında “Ahmet Arıca” adına düzenlenmiş sahte kimlikle birçok kez KKTC’den çıkış yapıp aynı sahte kimlik ile birçok kez de giriş yapan Musa Kürtül, hakkında yürütülen dava dün karara bağlandı.
“Sahte belge düzenleme”, “Tedavüle sürme”, “Başkasının kimliğine bürünme”, “Sahte davranışla kayıt temini” suçlarından Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Musa Kürtül, 7 ay hapse mahkum edildi.

Suç dosyası kabarık
Musa Kürtül, vize borcunu ödeyemediği için 1996 yılında Gazimağusa Limanı’ndan kaçak olarak Türkiye’ye gitti.
Musa Kürtül, “Ahmet Arıca” adına düzenlenmiş sahte kimlikle birçok kez KKTC’ye giriş yaptı, aynı sahte kimlik ile birçok kez de çıkış yaptı.
Musa Kürtül, 20 Şubat 2013 tarihinde Gazimağusa’da “Kasti hasar” ve “Meskûn mahalde ateş açma” suçlarıyla ilgili olarak tutuklandı.
Yapılan soruşturma kapsamında Musa Kürtül’ün “Ahmet Arıca” ismine ait sahte kimliği Alanya’dan aldığı tespit edildi.
“Sahte belge düzenleme”, “Tedavüle sürme”, “Başkasının kimliğine bürünme”, “Sahte davranışla kayıt temini”, “Kasti hasar” ve “Meskun mahalde ateş açma” gibi hakkında birçok dava getirilen Musa Kürtül, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde 22 Şubat 2013 tarihinde yargıç karşısına çıkarıldı.
Mahkeme, Kürtül’ün davaları görüşülünceye kadar Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi. Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün 7 ay hapse mahkum edilen Musa Kürtül, 22 Şubat 2013 tarihinden beri Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu olarak bulunuyordu.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar