KıbrısManşet

Kürtaj skandalında yeni gelişme


“7 aylıkken sonlandırılan gebelikte fetüsün kürtajla alındıktan sonra öldürülüp öldürülmediği şu an için tespit edilemedi. Detaylı incelemeler sürüyor”

Öznur KARSLI / GAZETE HABERTÜRK

KKTC’de yasal sınırı aşan kürtaj skandalıyla ilgili otopsi raporu tamamlandı. İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsiyle ilgili çıkan raporda, fetüslerin çürüdüğü ve hiçbirinde sağlık problemine rastlanmadığı belirtildi.

Olayı soruşturan savcı Erdinç Akyener, “Raporda zanlıların aleyhinde çok ciddi ithamlar var. Adli Tıp raporu davanın seyrini değiştirdi, önümüzdeki günlerde zanlılarla ilgili çok önemli bilgileri paylaşacağız” dedi.

DOĞDUKTAN SONRA MI ÖLDÜRÜLDÜ?

Savcı, Akyener şöyle devam etti: “7 aylıkken sonlandırılan gebelikte fetüsün kürtajla alındıktan sonra öldürülüp öldürülmediği şu an için tespit edilemedi. Detaylı incelemeler sürüyor. Annelerin bazılarının Türkiye’den olduklarından şüphe ediyoruz. Ceza davası 1 ay içinde dosyalanacak. Bu hafta görülecek duruşmada, zanlıların tutuklu ya da tutuksuz yargılanacakları karara bağlanacak.”

Ada’yı sarsan kürtaj skandalı sonrasında Kıbrıs Sağlık Bakanlığı’nın kapısına kilit vurduğu Ada Tüp Bebek Merkezi geçtiğimiz günlerde 3 aylık ceza süresinin dolması üzerine yeniden faaliyete başladı. 10 haftalık gebelikleri sonlandırdığı iddia edilen Kadın Doğum Uzmanı Dr. Fahri Karagözlü, kürtajları, ‘kalıcı rahatsızlık olabileceği’ gerekçesiyle yaptığını iddia etmişti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı