Kürtaj davasında yeni gelişme! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Kıbrıs

Kürtaj davasında yeni gelişme!

Yasadışı kürtaj olayı ile ilgili tutuklu bulunan sanıklar, Mehmet Ali Tunçbilek, Verda Özkent Tunçbilek, Ayşegül İşbilen, Taner Okburan, Fahri Karagözlü ve Rasiha Serdaroğlu, itham ve ilk tahkikat duruşması için yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Savcı Erdinç Akyener, sanıkları, “Ağır veya hafifi suç işleme,  hamileliği  yasadışı sonlandırma suçunun işlenmesini  kolaylaştırmak için hamile kadını sersemletmek, hamileliği yasadışı olarak  sonlandırma, çocuğun doğumunu gizlemek gibi 4 ayrı suçtan itham ederek, mahkemenin  uygun görmesi halinde, ilk tanıkları olan tahkikat sorumlusunun, dinlenmek için  hazır olduğunu  belirtti.

Mahkemede, Kıdemli Savcı Akyener ve sanık avukatları Serhan Çınar,Mustafa Şener, Güneş Menteş, Ali Hidayet, Ömer Başay  9 günlük bayram tatili nedeniyle, tanıkların şahadetlerinin yarım kalmaması için tanıkların dinlenmesine başlanmak üzere ilk tahkikat duruşmasının  bayram tatili sonrasına ertelenmesi için hemfikir oldu.


Girne Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Banu Soyer, davanın ilk tanığı olan tahkikat sorumlusunun, ifadesinin kesintiye  uğramadan dinlenebilmesi  için, duruşmanın, 11 Temmuz Pazartesi günü 11:00’a ertelenmesi ve

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar