Spor

Kupada son 4 belli oluyorMAÇLAR SAAT 14.00’TE: Çift maç eleme sistemine göre oynanan çeyrek final rövanş maçlarında bugün saat 14.00’te Türk Ocağı-Küçük Kaymaklı, Cihangir-Yenicami, Mormenekşe-Lefke ve GAÜ Çetinkaya-Mağusa Türk Gücü karşı karşıya gelecek. İlk maçlarda rakipleri karşısında galip gelen K.Kaymaklı, Cihangir, Lefke ve MTG rövanşa avantajlı çıkacak
Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu tarafından organize edilen KTFF Kıbrıs Kupası’nda çeyrek final rövanş karşılaşmaları bugün oynanacak ve yarı finale yükselen 4 takım belli olacak.
Çift maç eleme sistemine göre oynanan çeyrek finalde Küçük Kaymaklı, Cihangir, Lefke ve Mağusa Türk Gücü oynanan ilk maçlarda rakipleri karşısında galip gelerek rövanş için avantaj yakalamıştı.
Rövanş karşılaşmalarında normal süre sonunda eşitlik olması durumunda 15’er dakikadan oluşan 2 uzatma devresi oynanacak. Uzatma bölümlerinde de eşitlik bozulmadığı takdirde yarı finale yükselen tarafı seri penaltı atışları belirleyecek. 
Kupada yarı finalistlerin belirlenmesinin ardından eşleşmeler, 21 Mart Pazartesi günü çekilecek kuralarla belirlenecek.
Yine çift maç sistemine göre oynanacak yarı finalde ilk maçlar 30 Mart Çarşamba rövanşları ise 6 Nisan Çarşamba günü oynanacak ve finalistler belli olacak.
KTFF Kıbrıs Kupası’nda 2015-2016 sezonun şampiyonunu belirleyecek olan final maçının tarihi ise KTFF tarafından daha sonra belirlenecek.Bugün saat 14.00’te oynanacak çeyrek final rövanş maçlarının programı, hakemleri ve ilk maçlarda alınan sonuçlar şöyle:

Girne 20 Temmuz Stadı
Türk Ocağı-Küçük Kaymaklı (1-2)
Mehmet Malek

Cihangir Stadı
Cihangir-Yenicami (2-1)
Osman Özpaşa

Mormenekşe Cemal Balses Stadı
Mormenekşe-Lefke (0-1)
Hakan Muhtaroğlu

Lefkoşa Atatürk Stadı
GAÜ Çetinkaya-Mağusa Türk Gücü (1-3)
Serkan Şimşek

Başa dön tuşu