FutbolSpor

Kupada ilk tur kuraları çekildi


Nicosia Group Kıbrıs Kupası’nda 1.Tur kura çekimi dün gerçekleşti

1.TUR 28 ARALIK’TA: 1.Lig’den çekilen Doğancı ile eşleşen Yenicami ilk turu bay geçerken, 1.Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren lider Mesarya’nın Süper Lig’den Çetinkaya ile ve bir diğer 1.Lig şampiyon adaylarından Yonpaş Dumlupınar’ın Küçük Kaymaklı ile eşleşmesi dikkat çekti. Kupada 1.tur maçları 28 Aralık’ta oynanacak 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) tarafından organize edilecek olan Nicosia Group Kıbrıs Kupası’nda 1.Tur kura çekimi dün gerçekleşti. KTFF Ahmed Sami Topcan Toplantı Salonu’nda organize edilen kura çekimine K-Pet Süper Lig ekipleri seri başı olarak katıldı.

Her turda eşleşmelerin kura çekimi ile belirleneceği kupada 1.Tur ve 2.Tur maçları tek maç, Çeyrek Final ve Yarı Final maçları çift maç eliminasyon sistemine göre oynanacak.

Bu sezon 1.Lig’den çekilen Doğancı ile eşleşen Yenicami ilk turu bay geçerken, 1.Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren lider Mesarya’nın Süper Lig’den Çetinkaya ile ve bir diğer 1.Lig şampiyon adaylarından Yonpaş Dumlupınar’ın Küçük Kaymaklı ile eşleşmesi dikkat çekti. İlk turda ayrıca bölge takımlarından Yalova ile Binatlı ve Lapta ile de M.Alsancak Yeşilova eşleşti.

28 Aralık Cumartesi günü oynanacak 1.tur maç programı şöyle:

Cihangir– Dörtyol

Türk Ocağı– Çanakkale

Karşıyaka– Baf Ülkü Yurdu

Yalova– Binatlı

Düzkaya– Görneç

Yenicami– Doğancı

Dörtyol– Gençlik Gücü

Lapta– Merit Alsancak Yeşilova

Gönyeli– Maraş

Hamitköy– Esentepe

Mormenekşe– Lefke

Bostanıc Bağcıl– Doğan Türk Birliği

Göçmenköy– Girne Halk Evi

Küçük Kaymaklı– Yonpaş Dumlupınar

Mesarya– Çetinkaya

Gençler Birliği– Mağusa Türk Gücü

 

 Başa dön tuşu