Spor

Kupa Koopspor’un: 88-54


SEZONUN İLK CİDDİ SINAVI KOOP’UN:

Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen sezonun ilk ciddi organizasyonu Cumhuriyet Kupası’nı Mapfree’yi 34 sayı farkla 84 -54 deviren Koopspor müzesine götürdü

KOOP’TA 4 OYUNCU ÇİFT HANEDE:
Mapfree karşısında ikinci yarıda etkili olan Koopspor’da gecenin yıldızı Malcom Canada 25 sayı atarken, Andım 14 sayı, Peter 15 sayı ve Chris Whitehead de 12 sayı ile maçı tamamladı

Yer: Atatürk Spor Salonu
Hakemler: Nusret Sırdar ***, Ulviye Beşe ***
Koopspor: Malcom Canada **** (25),  İrfan Tunçalp *** (3), Doğukan *** (6), Andım *** (14), Mustafa ** (2), Peter *** (15), Hüseyin * (2), Chris Whitead *** (12), Tayfun Kuyan ** (9)
Mapfree: Kercem * (8), Tenale Ronald * (9), Serkan * (6), Sercem * (7), Fehmi * (7), Aral *, Bojan Petrovic ** (17), Onat *
1.periyot: 18-16 (Koopspor)
İlk yarı: 39-32 (Koopspor)
3.periyot: 62-41 (Koopspor)

Basketbol Federasyonu tarafından KKTC’nin 32. kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen Cumhuriyet Kupası’nı finalde Mapfree’yi 34 sayı farkla 88-54 yenen Koopspor kazandı.
Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda oynanan final karşılaşmasına iki takım da dengeli başladı. İlk periyotta iki takım da birbirlerine üstünlük kurmaya çalıştılar ancak bu bölümü Koopspor 18-16 önde geçti.
İkinci periyotta Koopspor oyunda üstünlüğü ele alırken hücumda kolay sayılar buldu, Mapfree ise Bojan’la ayakta kalmaya çalıştı. İlk yarı Koopspor’un 39-32 üstünlüğünde tamamlandı.
Karşılaşmanın ikinci yarısına iyi başlayan Koopspor olurken, Mapfree savunmada ve hücumda aksamaya başladı. Kırmızı lacivertliler bu bölümde etkili oyuncuları ile kolay sayılar bularak farkı açtı ve üçüncü periyot 21 sayı farkla 62-41 Koop lehine geçildi.
Son periyotta da oyunun tamamen kontrolünü eline alan Koop farkı giderek açtı ve maçı da 34 sayı farkla 88-54 kazanarak kupayı kazandı.
Koopspor’da gecenin yıldızı Malcom Canada 25 sayı atarken, Andım 14 sayı, Peter 15 sayı ve Chris Whitehead de 12 sayı ile maçı tamamladı.
Maç sonunda şampiyon Koopspor ile finalist Mapfree’ye kupaları Basketbol Federasyonu Başkanı Ertuğ Nasıroğlu tarafından verildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı