Diğer SporlarSpor

Külliyen yalan


Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu Başkanı Tigin Kişmir, Lefkoşa Seyirci Etabının Kıbrıs Rallisi dışında bırakılması ile ilgili Rum tarafının iddialarına cevap verdi

FIA’NIN KARARINA ÜZÜLDÜM

Başkan Kişmir, FIA’nın bugüne kadar Kuzey Lefkoşa’daki  sorumluluklarına tam not verdiğini işaret ederek işin siyasete varan bu yaklaşımından son derece üzüntü duyduklarını ifade etti

 

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu Başkanı Tigin Kişmir, Lefkoşa Seyirci Etabının Kıbrıs Rallisi dışında bırakılması ile ilgili güneyden öne sürülen gerekçenin “Külliyen yalan” olduğunu söyledi. Güneydeki Kıbrıs Otomobil Kurumu Başkanı Michealides, teknik bir sorundan dolayı Kuzey Etabının iptal edildiği ve ayni etabın kısa bir süre önce Akdeniz Rallisinde kullanılmış olmasının bu kararın alınmasında etkili olduğu yönünde açıklama yapmıştı.

Brt’de Spor Gündem programına katılan Tigin Kişmir,  Yeşim Tuncel Kotak ve Salahi Uçkan’ın sorularını yanıtladı.

 

Üzüntü duydum

Başkan Kişmir, FIA’nın bugüne kadar Kuzey Lefkoşa’daki  sorumluluklarına  tam not verdiğini işaret ederek işin siyasete varan bu yaklaşımından son derece üzüntü duyduklarını ifade etti.

Kişmir, Güneyin haksız yaklaşımı karşısında organizasyona adanın kuzeyinden iştirak edecek rallicilerin katılmaması kararı aldıklarını söyledi.

 

Erhürman: Girişimlerimiz sürüyor

Başbakan Tufan Erhürman, Kıbrıs Rallisi’nin Lefkoşa özel seyirci etabının yapılması için girişimlerin sürdüğünü açıkladı.

Başbakan Erhürman şu ifadeleri kullandı; “2014’ten beri yapılan ve Lefkoşa’nın kuzeyiyle güneyini birleştiren Kıbrıs Rallisi’nin Lefkoşa özel seyirci etabının Güney Kıbrıs’ta faaliyet gösteren Kıbrıs Otomobil Kurumu’nun çeşitli iddiaları nedeniyle iptali gündemde.

Bu önemli organizasyonun gerçekleştirilmesi için girişimlerimiz sürüyor. Dilerim bu tarihi hatadan dönülür.” dedi.Başa dön tuşu