EğitimKıbrısYaşam

Kuir Kıbrıs Derneği Gönüllülük Eğitimi gerçekleştirdi
“Renklerin Çeşitliliği” başlıklı projenin Kuir aktivistlerine yönelik ikinci kapasite geliştirme eğitimi “Gönüllülük” üzerine 13 Temmuz Cumartesi günü Sivil Alan’da gerçekleşti.
Gönüllülük Eğitimi, Türkiye’deki Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Kapasite Geliştirme Koordinatörü Hatice Kapusuz ve KAOS GL Örgütlenme ve Kapasite Geliştirme Koordinatörü Seçin Tuncel tarafından verildi. Eğitimin ilk yarısında, gönüllülerle çalışma esnasında dikkat edilmesi gerekenlere dair teorik bilgiler aktarıldı. Daha sonra  ise katılımcılar Hatice Kapusuz ve Seçin Tuncel eşliğinde teorik bilgilerini grup çalışmaları ile pratiğe dökme fırsatı buldular.Bunun yanısıra öğleden sonra gerçekleşen grup çalışmaları sonucunda, Kuir Kıbrıs aktivistleri, dernek için Gönüllülerle Çalışma Strateji Planı oluşturdu.

Proje Koordinatörü Erman Dolmacı ise hak temelli mücadele veren ve gönüllük esasıyla hareket eden Kuir Kıbrıs Derneği için bu eğitimin çok önemli olduğunu belirtti. Dolmacı ayrıca dernek gönüllüsü olup ayrımcılığa karşı mücadele etmek isteyenleri derneğin yeni üyeleri için düzenli olarak gerçekleştirdiği Oryanta(la)syon etkinliklerine davet etti.

Başa dön tuşu