Kıbrıs

Küfür ettiğini düşündü, dişlerini, burnunu kırdı

Mağusa’da kendisine küfür ettiğini düşündüğü gerekçesiyle Sadrettin Eran Ekiz’i öldüresiye döven Ferdi Karslı tutuklandı.Ekiz’i ciddi şekilde döverek dişlerini ve burnunu kıran zanlı Karslı, “Ciddi darp” ve “Vahim zarar” suçlarıyla ilgili olarak dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Zanlı Karslı, tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Suçunu itiraf etti
Soruşturmayı yürüten polis memuru, mahkemedeki ifadesinde, zanlı Ferdi Karslı’nın 27 Aralık 2018 tarihinde Muzaffer Ersu Sokak içerisinde, kendisine küfür ettiğini düşündüğü gerekçesiyle Sadrettin Eran Ekiz’in başına ve yüzüne birçok yumruk vurarak ciddi şekilde dövdüğünü söyledi.
Polis memuru, zanlının Ekiz’in 3 dişinin ve burun kemiğinin 2 yerinden kırılmasına neden olduğunu açıkladı.
Zanlının 30 Aralık 2018 tarihinde tespit edilerek tutuklandığını ifade eden polis memuru, zanlının suçunu itiraf ettiğini söyledi.
Polis memuru, mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirterek, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Serbest kaldı
Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Umut İnan, zanlı Ferdi Karslı’nın kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine, 5 bin TL nakdi teminat ödemesine, 2 KKTC vatandaşının 50’şer bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine ve zanlının haftada 1 gün en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücutta bulunmasına emir verdi.

 

Gamze PİR BAYKUR


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı