KıbrısYaşam

Küçükkentliler toprağa ve çevreye sahip çıkıyor


Küçükkentliler Derneği atık pillerin doğaya karışıp toprağı zehirlemesini önlenmesine katkı için kampanya düzenledi. Dernek, Çevre Dairesi’nin katkılarıyla Orataköy’deki Kalebey Parkı’na atık pillerin toplanması amacıyla kutular yerleştirdi. Birçok ana okul da derneğin başlattığı kampanyaya, çocuklardaki bilinci de arttırmak amacıyla destek verdi.

Bu üçüncü kampanya

 

Küçükkentliler Derneği Başkanı Hasan Özgüler, atık pillerle ilgili kampanyalarının çevre konusunda yapılan üçüncü kampanya olduğuna dikkati çekti.

“2016 yılında teneke çocuk projesine katkı koyup, teneke kutu toplama kafesi yaptırıp parkımıza yerleştirmiştik. 2017 yılında pet şişe toplama kafesi yerleştirip çevremizdeki pet şişelerin toplanması ve geri dönüştürülmesini sağlamıştık” diyen Özgüler, bu projelerle geri dönüşümün çevre için olmazsa olmazı olduğunu hatırlatmak istediklerini söyledi.

Özgüler, “Geçtiğimiz yıl ise kanser hastalarına yardım derneği ile işbirliği yaparak yine kullanılmış giysilerin geri dönüşümünü sağlayan elbise kutusu yerleştirmiştik.

Bu yıl ise yönetim kurulumuz geleneğimizi sürdürerek parkımıza çevre dairesinin katkılarıyla atık pil toplama kutusu yerleştirmeye karar vermiştir. Kampanyamızı “atık pil getir ödülünü al” sloganıyla duyurduk. Gençlerimizi, çocuklarımızı bilinçlendirmek onların da katkılarıyla ve katılımlarıyla çevremize daha iyi sahip çıkacağımıza eminiz. Kampanyamıza destek veren herkese teşekkür ederiz” dedi.

 Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı