KTSYD merkez bina inşaatına destekler sürüyor... - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Kasım 30, 2023
Spor

KTSYD merkez bina inşaatına destekler sürüyor…

KTSYD merkez bina inşaatına destekler sürüyor...

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’nin (KTSYD) merkez bina inşaatında sona gelinirken, geçtiğimiz gece (26 Mart 2013 Salı) dayanışma gecesi düzenlenerek maddi destek sağlandı. Spor, siyaset ve iş dünyasından isimlerin katılımı ile Lefkoşa Biyer Restorant’ta düzenlenen dayanışma gecesine Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan’ın yanı sıra Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Belediye başkan adayı Hasan Sertoğlu ve Cumhuriyetçi Türk Partisi Lefkoşa Belediye başkan adayı Kadri Fellahoğlu katıldı.
Gecede ilk söz alan KTSYD Başkanı Ogün Genç Kaçmaz yaptığı konuşmada merkez bina inşaatı hakkında bilgiler verdi. İnşaatın başlamasından bu yana bir yıl tamamlanmadan gelinen noktanın önemine değinen Kaçmaz, çok amaçlı bir tesisin hayata kazandırılmasında artık sona yaklaşıldığını dile getirdi. Kaçmaz’ın ardından sözü Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan aldı. Atasayan, merkez bina inşaatını geçtiğimiz hafta yerinde incelediğini belirtirken, binanın sadece spor yazarlarının değil bütün kurumların kullanacağı çağdaş bir lokal olacağını vurguladı.

Eroğlu kurumsallaşmanın önemine değindi


Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu kurumsallaşmanın önemine değinerek, Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’nin merkez bina inşaatı ile çok önemli bir iş başardığına vurgu yaptı. Eroğlu geceden elde edilecek katkıların derneğe büyük güç vereceğini dile getirdi.
Hüseyin Kıral’ın sunduğu gecede Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu ve Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan’ın katkılarının ardından derneğin ana sponsoru Kuzey Kıbrıs Turkcell ve katılımcılar maddi destekler sundu. KTSYD Başkanı Ogün Genç Kaçmaz, hedeflenen noktaya gelme yolunda yanlarında olan tüm kurumlara ve en yüksek katkıyı yapan Kaan ile Ali Erülkü’ye teşekkür etti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar