FutbolSpor

KTSYD-EAK görüşmesi


ORTAK KOMİTE KURULUYOR: Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği ile Rum Spor Yazarları Birliği iki bölge spor yazarlarının kaynaşmasına yönelik bir dizi ortak faaliyet kararı aldı. Ortak etkinliklerle ilgili bir komite de kuruluyor

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği (KTSYD), Güney Kıbrıs’ta örgütlü Kıbrıs Rum Spor Yazarları Birliği (EAK) ile ikili ilişkilerin geliştirilmesi adına bir toplantı gerçekleştirdi.Güney Kıbrıs’taki Olimpiyat Sarayı’nda yer alan toplantı oldukça sıcak bir ortamda gerçekleşirken, temel amacı iki toplumun spor yazarlarının kaynaşmasını sağlamak olan bir dizi ortak faaliyet yapılması kararlaştırıldı.

Kararlaştırılan faaliyetler arasında; karma takımlarla dostluk maçı, seminer ve toplantılar, fotoğraf yarışması ile genç gazetecilerin değişim programı yer alıyor.

Söz konusu faaliyetleri belirli bir zaman içerisinde gerçekleştirme adına her iki taraftan 3’er kişinin yer alacağı 6 kişilik bir komite oluşturulması da kararlaştırıldı.

KTSYD-EAK görüşmesinde KTSYD’yi Başkan Burhan Gürkan, Asbaşkan Şükrü Burağan, Genel Sekreter Necati Özsoy ve Dış İlişkiler Sorumlusu Hamit Sakallı temsil etti.

Görüşmede EAK adına ise Başkan Erodotos Miltiadous, Genel Sekreter Mikaelo Papadakis, Mali işlerden sorumlu Marios Chatzistillis ve yönetim kurulu üyeleri Kyriakos Ktoridis, Stelios Steliou ve Andreas Pavlidis yer aldı.

 

 Başa dön tuşu